HDP’li Toğrul’dan yasa teklifi

TBMM Sağlık, Aile ve Sosyal İşler Tali Komisyonuna HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul tarafından 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4. Maddesi C Fıfıkrasında yer alan hükmün değiştirilmesi için yasa tasarısı sunuldu.

Mahmut Toğrul tarafından sunulan yasa teklifinde sunulan yasa değişikliği ile geçici işçi olarak istihdam edilen personellerin ilgili hükümler gereğince sürekli kadrolara alınması amaçlanmıştır. Sadece mevsimlik ve geçici işler için ön görülen düzenleme; özelleştirme uygulamaları nedeniyle işsiz kalan işçilerinde kapsama alınması ile amacından tamamen sapmıştır. 4/C Statüsünde çalışanlar ne işçi ne de memur sayılmaktadır. Yani memur ya da işçilerin haklarından yararlanamadıkları gibi belirli ödev ve sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdürler. Öte yandani kamuda geçici işçi olarak çalışanların kadroya geçirildikleri düşünüldüğünde, 4/C statüsündeki çalışanların kadroya geçirilmemesi gecikmiş bir haksızlığı ortadan kaldıracaktır. 4/C çalışanlarının kadroya alınması ile aynı işi yapan aynı nitelikteki personelin haklarına sahip olmasıda sağlanmalıdır. (Kamu Personeli)

You may also like...

 • ASDF

  BU İKTİDARA 78 MİLYONLUK NÜFUS TEK TEK 4/C LİLERİ KADROYA GEÇSİN DİYE YASA TEKLİFİ VERSE YİNE ADAMLARIN UMURUNDA DEĞİL.ALLAH 4/C LİLERİN HAKLARINI HEPİSİNİN ZÜRİRİYETİNDEN FİTİL FİTİL ÇIKARSIN İNŞALLAH.VERİLEN HAK ALINMAZ AMA BU İKTİDAR ALDI RABBİMDEN BÜTÜN 4/CLİLERİN HAKKINI SİZDEN BU DÜNYADADA ÖBÜR DÜNYADADA SORSUN BİZEDE GÖRMEK NASİP OLUR İNŞALLAH.

 • Bu_Vatan_Bizim

  bizlere müstahak hala içimizde parti bayrağı sallayan olduktan sonra bırakın vermesinler.Suriyelilere dahi vatandaşlık verilen bir ülkede 4c lileri bu ülkenin vatandaşı olarak görmeyen bir zihniyetin yalakalığını yapan insan müsvettelerine söz söylemeye tiksiniyorum artık.

 • ANTEPLİ

  ben 4/c li olarak pkk ve uzantılarından bişey istemiyorum.bilsemki bana kadro verilecek buda hdp eliyle olacak kabul etmiyorum.acımdan ölürüm işten atılrım yinede pkk ve uzantılarından bişey istemem.bizim adımıza kendinizi yormayın.siz vatanı bölmek için uğraşmadan böyle şeylere zaten fırsat bulamazsınız.bizden uzak durun.

 • kazım kartal

  pkk uzantılarında hiç bir şey istemiyorum 4 c liye kadro hdp den gelecekse istemiyorum kadro acımdan ölürümde onlardan gelecek hiç birşeyi kabül etmem