Hak-Sen'den bir dava daha

Hak-Sen üyelik üyelik formlarının kabul edilmemesine ilişkin idare işleminin ve Devlet Personel Başkanlığı görüşünün iptali için yeni bir dava açtı.

Sendika resmi internet sitesinde şu satırlara yer verdi.

“Büro Hak-Sen’in açmış olduğu davada Ankara 15.İdare Mahkemesinin , geçici personelin de kamu görevlisi olduğu gerekçesiyle sendika üyeliğinin kabul edilmesi gerektiği şeklindeki kararını uygulamayarak, karardan sonra kuruma gönderilen üyelik formlarını işleme koymayan Türkiye İstatistik Kurumu yöneticileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız suç duyurusunun ardınan, üyelik formlarının kabul edilmemesine ilişkin idare işleminin ve Devlet Personel Başkanlığı görüşünün iptali için yeni bir dava açılmıştır.

Sendikal hakları uluslar arası sözleşmelerle korunan, mevcut yasalarda hiçbir yasak olmadığı halde sadece yoruma dayanarak sendika üyelikleri kabul edilmeyen geçici personelin sendika hakkını tüm engellemelere rağmen almaya kararlıyız. Bu konuda yasaların sendikamıza verdiği tüm hakları sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.”

You may also like...