Ha 4/C olmuş ha 4/B, ben cebime giren paraya bakarım..!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, Evren Özalkuş’un sunduğu Tele 1 ekranlarında yayınlanan Ali Tezel’e Sorun programında 4/C’lilerin 4/B’ye geçişini değerlendirdi.

Tezel, taşeron çalışanların kadroya geçişlerinin tamamlandığını ancak Tekel işçilerinden hatırlanacak 4/C’lilerin ise 4/B’ye geçişte mağdur edildiğini ifade etti. Ali Tezel, Gecikmeli de olsa işlemlerin yapıldığını ama ücretlerinde bir iyileştirme yapılmadığını söyledi.

“Ha 4/C’li olmuşum, ha 4/B’li olmuşum, ben cebime giren paraya bakıyorum, cebime giren para artacak mı artmayacak mı?” diye soran Tezel, 4/C’lilerin duygularına tercüman oldu.

Sözlerine, “Aynı masada görev yapan memurlardan birisi 4/B’li olduğunu için daha yüksek maaş, birisi de 4/C’den 4/B’ye geçtiği için daha düşük bir maaşla çalışmaya devam edecekler.” diye devam eden Ali Tezel, “Bu kadroya alınmak demek değildir.” dedi.

Programın sunucusu Evren Özalkuş ise “Hep böyle yapılıyor, kadroya alınacak deniyor ama sonuç hep hüsran oluyor, maaşlarda değişiklik olmadıktan sonra B’si C’si D’si ne fark eder çok fazla değişen bir şey olmuyor diyerek destek verdi.” Özalkuş, bu düzenlemenin maaşlarda artış olmadığı için emekli maaşına da bir yansıma olmayacağının da altını çizdi. (Özelleştirme.Net)

You may also like...