Gündoğdu, Başbakana seslendi

Sağlık-Sen Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü, ‘Sağlık Çalışanları Büyük Türkiye Buluşması’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun katılımıyla yapıldı.

Programda dile getirilen taleplere Başbakan Erdoğan’dan olumlu cevap geldi. Başbakan Erdoğan, sağlık çalışanlarına bir çok müjde verdi. Lisans tamamlama konusunda Sağlık Bakanı’na talimat veren Başbakan Erdoğan, sağlık çalışanlarının 5 yıllık hizmetine 1 yıl yıpranma payı için de gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Başbakan, kreş isteğine de olumlu cevap verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A SESLENİŞ

Konuşmasında programa katılan Başbakan Erdoğan’a seslenen Gündoğdu, “Sayın Başbakan’ım ‘Memur-Sen Türkiye Buluşmamız’da KPDK’daki taleplerimizi haykırmıştık. Siz de ÇSGB Bakanına talimat vererek bu konuları çalışın demiştiniz. Yoğun seçim atmosferinden geçtiniz. Sayın Başbakanım, sizin çalışın dediğiniz disiplin affı, 30 yıllık sürenin 35 yıla çıkması, 1 derece, üniversiteli işçiler, 4C’lilere kadro, akademisyenlerin beklediği zam, öğretmen atamaları, vekil ebe ve hemşirelerin kadroya geçirilmesi gibi konular yeni bir talimatınızı bekliyor. Sağlıkta dönüşüm tamam. Şimdi bölüşüm vakti. Yıpranma payı ve ek ödeme taleplerimiz dikkate alınmalı” diye konuştu. (Memur-Sen)

You may also like...