Gündoğdu: “4/C’lilerin kadro sorunu ana gündem maddemiz olacak”

4/C’li üyelerimiz, Genel Başkan Ahmet Gündoğdu’yu makamında ziyaret ederek, geçen yıl yapılan toplu sözleşmede çalışma sürelerinin 11 aydan 11 ay 28 güne çıkarılmasıyla bir ay daha fazla çalışmalarının sağlanması konusunda verdiği mücadeleden dolayı Memur-Sen’e teşekkür ettiler.

Genel Başkan Yardımcımız Ramazan Çakırcı’nın da yer aldığı ziyarette konuşan Ahmet Gündoğdu, daha önce Bakan Hayati Yazıcı’nın verdiği aile yardımı sözünün, 4/C’lilerin istihdam biçiminden dolayı akamete uğradığını belirterek, “Bunu da, kazandığımız diğer haklar gibi alacağız” dedi.

4/C’lilerin sorunlarına vakıf olduğunu kaydeden Gündoğdu, şunları söyledi: “Aslında bu sorunların tümünün temelinde kadro meselesi vardır. 4/C’lilerin çalışma sürelerinin 10 aydan 11 aya çıkarılmasında Hak-İş ve Türk-İş ile birlikte çok çaba göstermiştik. Geçen yıl da, 4/C’lilere fazla mesai ücreti ödenmesini ve onların evlerine 1 ay daha fazla ekmek götürmelerini sağladık. Önümüzdeki toplu sözleşmede ise, 4/C’lilerin kadro sorunu ana gündem maddemiz olacak.” (Eğitim Bir-Sen)

You may also like...