Geylan : “1 milyon civarı tweet atıldı”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, sözleşmelilerin kadro talebini gündeme taşıdı ve “Yetkililer artık bu soruna duyarsız kalmamalı ve sözleşmelilere kadro bir an önce verilmeli” dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, “Sözleşmelilerin kadro taleplerini her platformda dillendiriyoruz. Bu konuda atılacak adım, tek çare ve tek çözüm kadrodur. Şuraya, toplantılara, çalışmalara ve zaman kaybına gerek yok.

Yetkililer artık farklı istihdam modellerinden vazgeçmelidir. 2011 yılında sözleşmelilere kadro verildi ama yeniden sözleşmeli alınmaya devam etti. 2013 yılında yine kadro verildi ama yine sözleşmeli istihdamı devam etti. Biz şimdi yeniden sözleşmelilere kadro verilsin ve bir daha da sözleşmeli personel alınmasın diyoruz. Güvencesiz çalışmanın önü kapatılmalıdır. Vekil ebe, hemşire, vekil imam diye bir şey olur mu? Aileler parçalanıyor, eşlerin yaşadığı sıkıntılar onların hayatlarını etkiliyor, verimlilik düşüyor, motivasyon kalmıyor.

Twitter’da “Kamusensusmazkadrosuz” olmaz adı altında bir etiket çalışması yaptık, neredeyse sosyal medya mitingine dönüştü. 1 milyon civarı tweet atıldı ki bu ciddi bir rakamdır. Bu insanların talepleri kadrodur. 4+2, 3+1 vs. Bunları bırakalım, bizim derdimiz aileler bira araya gelsin. Bir çocuk annesinden ayrı kalmasın, anne şefkatinden mahrum olmasın. Türkiye sosyal hukuk devletidir, bu sosyal bir yaradır, devlet bu yarayı iyileştirmelidir. Her türlü eylem ve etkinliği yapacağız ve kadroyu alacağız” dedi. (Kamu Ajans)

You may also like...