Geçici personele aile yardımı yolu açıldı

Aile yardımı ödeneğinden diğer çalışanlar gibi faydalanmak isteyen 4/C’li İkbal Kaymaz, İzmir 1. İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı kazandı.

Mahkeme, Kaymaz’a mahkemeye başvurduğu 08.02.2012 tarihinden itibaren alacaklarının faizi ile ödenmesine karar verdi. Kaymaz’ın görev yaptığı Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğü de, karar üzerine Maliye Bakanlığı’na diğer 4/C’lere bu yönde bir ödeme yapılıp yapılmayacağını soracak. Eğer olumsuz karar çıkar ise, eşi çalışmayan 4/C’liler, tek tek dava açacak. Eşi çalışmayan her 4/C’liye aylık 120 TL civarında bir aile yardımı yapılması 4/C’lileri az da olsa rahatlatacak.

SES: KARAR EMSAL OLMALI

Sağlık Emekçileri Sendikası Üyesi olan Kaymaz, sendikasının açtığı dava sonucu aile yardımı ödeneğine kavuşurken, SES İzmir Şube Başkanı Dr. Veli Atanur, fiili meşru mücadelenin tüm kamu emekçileri ve işçiler haklarını alana kadar devam edeceğini ifade etti. 4/C’li üyelerinin aile yardımı ödeneği almasının önemli bir kazanım olduğunu söyleyen Dr. Atanur, kararın emsal teşkil etmesini beklediklerini bunun için hukuki çalışmalarının sürdüğünü belirtti. (Birgün)

You may also like...