Faruk ÇELİK, ilk defa 4/C hakkında konuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Twitter hesabından 4/C’lilerle ilgili ilk defa açıklamalarda bulundu.

Bakan çelik önce kadro hakkında bilgiler verirken 4/C’liler için; “4/C’li çalışanlarımıza gelince, benim kadro sözüm olmadı ancak durumunuzu biliyoruz. Çözümü konusunda çalışacağımı söyledim. Dün akşamki Bakanlarla değerlendirmelerde 4/C statüsünün kalkması uygun bulunmadı. Özelleşecek kurumda kimse kalmaz diye vb… Çözüm olarak 12 ay çalışma hakkı elde edilmiş. Ağustos toplu sözleşmesinde masada taleplerin ele alınması durumun iyileştirilmesi” şeklinde bir mesaj yazdı.

Daha sonra Erkan Güven arkadaşımızın; “işte yerde kalan sözler” diyerek Youtube Özelleştirme.Net kanalında yer alan ve başbakanın 4/C’liler seçimden sonra 4/B ya da 4/A kadrosuna geçirilecek dediği videonun bağlantısını paylaştı. Güven’in bu mesajına karşılık, “4/B yerine sehven 4/C kullanılmış. Çünkü belediye ve KİT’lerdeki personel sözleşmeli gereğini de yaptık. 4/C’liler Ağustos toplu sözleşmesinde masamızda olacak” şeklinde cevap verdi.

Bu konuşmalara katılan Birol Çeşitcioğlu, Ahmet Ceylan arkadaşlarımızın yazdıklarına bir cevap vermeyen bakan çelik; Rafet Cesur Bey’in; “Oysa biz 4/C’liler çok dürüsttük,Devletimize güvenipde geçtik 4/c ye, Devletimizin bize revası bumu?” sözüne karşılık “Rafet bey sözleşmeli personel ile kadrolu arasında fark yok.Sadece statü farkı var.” diyerek yapılan uygulamayı savundu.

Böylece 11 yıllık tecrübelerimizle bu işin olmayacağını söylerken bizlere haksızlık yapıldığı ortaya çıkmış oldu. 4/C’lilerin kadroya geçirilmesini istemek başka, olaya gerçekçi bakarak olmayacağını, eğer olmasını istiyorsak yetkilileri buna zorlayacak bir eylem yapılmasını istemek başka bir şeydir. Aylardır yapmaya çalıştığımız şey bundan ibarettir. Sonuçta hepimizde bunun sıkıntısını yaşayan ve 4/C’li çalışan insanlarız, 4/C’den kurtulmak ilk tercihimizdir.

Bundan sonraki zamanda organize ve etkili bir eylemlilik süreciyle kadronun peşini bırakmamalıyız. Özelleştirme.Net olarak tüm imkanlarımızla her türlü girişime destek vereceğimizi şimdiden ifade ederek geleceğin bizler için daha aydınlık olmasını temenni ediyoruz. (Özelleştirme.Net)

İşte O Konuşmaların Tam Metni

Faruk ÇELİK 4/C li çalışanlarımıza gelince,benim kadro sözüm olmadı ancakdurumunuzu biliyoruz.Çözümü konusunda çalışacağımı söyledim. (2:38 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK Dün akşamki Bakanlarla değerlendirmelerde 4/C statüsünün kalkması uygun bulunmadı.Özelleşecek kurumda kime kalmaz diye vb… (2:43 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK Çözüm olarak 12ay çalışma hakkı elde edilmiş .Ağustos top. Sözleşmesinde masada taleplerin ele alınması durumun iyileştirilmesi (2:52 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik @aliosmankoca işte yerde kalan sözler http://www.youtube.com/watch?v=Xyl8CY6W158 (8:18 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK @ErkanGuven basbakanimizin konusmasinda 4/b yerine sehven4/c kullanilmis.cunku bel. ve KITlerdeki personelsozlesmeli gereğinizde yaptık. (10:45 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK @csgbfarukcelik @ErkanGuven 4/cliler Ağustos top.sozlesmesinde masamızda olacak (10:54 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik bakanım biz çok üzüldük çok…. (10:57 AM – 26 Haziran 13)

Birol Çeşitcioğlu ‏@b_cesitcioglu @csgbfarukcelik @ErkanGuven konuşmalartınıza inanamıyorum bir bakan nasıl olurda sizi sattığımız özel sektör mağdur olmasın siz mağdur olun (10:59 AM – 26 Haziran 13)

Birol Çeşitcioğlu ‏@b_cesitcioglu @csgbfarukcelik @ErkanGuven 4c ye kadro verilirse satılan kurumda çalışacak personel kalmaz açıklaması tam bir fiyaskodur,trajikomiktir (11:00 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik sizlere inancımız o kadar çoktu ki bakanım,bu saatten sonra hayat anlamsız,ümitlerimizi büyüttünüz 1 günde hepsi koptu gitti (11:01 AM – 26 Haziran 13)

Ahmet Ceylan ‏@kozlu06 @b_cesitcioglu @eskiisci @csgbfarukcelik @ErkanGuven : yarın 12,30 da ki basın açıklamasına bekliyoruz arkadaşlar 4c li arkadaşlarımızı (11:02 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik size ve sözlerinize o kadar kıymet verdik ki,tarifi mümkün değil bakanım… (11:03 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik bakanım sn.bülent arınç beyde mi sehven kullandı,siz f.portakala konuk oldunuz sizdemi sehven bu işi çözcem dediniz?4cli (12:28 PM – 26 Haziran 13)

rafet cesur ‏@fazer05 @csgbfarukcelik Oysa biz 4/cli ler çok dürüsttük,Devletimize güvenipte geçtik 4/c ye, Devletimizin bize revası bumu?

Faruk ÇELİK ‏@csgbfarukcelik @fazer05 Rafet bey sözleşmeli personel ile kadrolu arasında fark yok.Sadece statü farkı var. (12:03 AM – 27 Haziran 13)

4C ye de KADRO4C ye de KADRO ‏@AliGNDZ7 @csgbfarukcelik @fazer05 Sizin ADALETİNİZ bu mu?Selamla işe başlayan bel.Çalışanlarına kadro KPSS li 4C lilere kadro masalı.ADALET bu mu? (12:04 AM – 27 Haziran 13)

4C ye de KADRO4C ye de KADRO ‏@AliGNDZ7 @csgbfarukcelik @fazer05 Sn.Bakanım size güvenmiştik.Şimdi hayellerimizi yıktınız (12:05 AM – 27 Haziran 13)

You may also like...