Faruk ÇELİK, ilk defa 4/C hakkında konuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Twitter hesabından 4/C’lilerle ilgili ilk defa açıklamalarda bulundu.

Bakan çelik önce kadro hakkında bilgiler verirken 4/C’liler için; “4/C’li çalışanlarımıza gelince, benim kadro sözüm olmadı ancak durumunuzu biliyoruz. Çözümü konusunda çalışacağımı söyledim. Dün akşamki Bakanlarla değerlendirmelerde 4/C statüsünün kalkması uygun bulunmadı. Özelleşecek kurumda kimse kalmaz diye vb… Çözüm olarak 12 ay çalışma hakkı elde edilmiş. Ağustos toplu sözleşmesinde masada taleplerin ele alınması durumun iyileştirilmesi” şeklinde bir mesaj yazdı.

Daha sonra Erkan Güven arkadaşımızın; “işte yerde kalan sözler” diyerek Youtube Özelleştirme.Net kanalında yer alan ve başbakanın 4/C’liler seçimden sonra 4/B ya da 4/A kadrosuna geçirilecek dediği videonun bağlantısını paylaştı. Güven’in bu mesajına karşılık, “4/B yerine sehven 4/C kullanılmış. Çünkü belediye ve KİT’lerdeki personel sözleşmeli gereğini de yaptık. 4/C’liler Ağustos toplu sözleşmesinde masamızda olacak” şeklinde cevap verdi.

Bu konuşmalara katılan Birol Çeşitcioğlu, Ahmet Ceylan arkadaşlarımızın yazdıklarına bir cevap vermeyen bakan çelik; Rafet Cesur Bey’in; “Oysa biz 4/C’liler çok dürüsttük,Devletimize güvenipde geçtik 4/c ye, Devletimizin bize revası bumu?” sözüne karşılık “Rafet bey sözleşmeli personel ile kadrolu arasında fark yok.Sadece statü farkı var.” diyerek yapılan uygulamayı savundu.

Böylece 11 yıllık tecrübelerimizle bu işin olmayacağını söylerken bizlere haksızlık yapıldığı ortaya çıkmış oldu. 4/C’lilerin kadroya geçirilmesini istemek başka, olaya gerçekçi bakarak olmayacağını, eğer olmasını istiyorsak yetkilileri buna zorlayacak bir eylem yapılmasını istemek başka bir şeydir. Aylardır yapmaya çalıştığımız şey bundan ibarettir. Sonuçta hepimizde bunun sıkıntısını yaşayan ve 4/C’li çalışan insanlarız, 4/C’den kurtulmak ilk tercihimizdir.

Bundan sonraki zamanda organize ve etkili bir eylemlilik süreciyle kadronun peşini bırakmamalıyız. Özelleştirme.Net olarak tüm imkanlarımızla her türlü girişime destek vereceğimizi şimdiden ifade ederek geleceğin bizler için daha aydınlık olmasını temenni ediyoruz. (Özelleştirme.Net)

İşte O Konuşmaların Tam Metni

Faruk ÇELİK 4/C li çalışanlarımıza gelince,benim kadro sözüm olmadı ancakdurumunuzu biliyoruz.Çözümü konusunda çalışacağımı söyledim. (2:38 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK Dün akşamki Bakanlarla değerlendirmelerde 4/C statüsünün kalkması uygun bulunmadı.Özelleşecek kurumda kime kalmaz diye vb… (2:43 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK Çözüm olarak 12ay çalışma hakkı elde edilmiş .Ağustos top. Sözleşmesinde masada taleplerin ele alınması durumun iyileştirilmesi (2:52 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik @aliosmankoca işte yerde kalan sözler http://www.youtube.com/watch?v=Xyl8CY6W158 (8:18 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK @ErkanGuven basbakanimizin konusmasinda 4/b yerine sehven4/c kullanilmis.cunku bel. ve KITlerdeki personelsozlesmeli gereğinizde yaptık. (10:45 AM – 26 Haziran 13)

Faruk ÇELİK @csgbfarukcelik @ErkanGuven 4/cliler Ağustos top.sozlesmesinde masamızda olacak (10:54 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik bakanım biz çok üzüldük çok…. (10:57 AM – 26 Haziran 13)

Birol Çeşitcioğlu ‏@b_cesitcioglu @csgbfarukcelik @ErkanGuven konuşmalartınıza inanamıyorum bir bakan nasıl olurda sizi sattığımız özel sektör mağdur olmasın siz mağdur olun (10:59 AM – 26 Haziran 13)

Birol Çeşitcioğlu ‏@b_cesitcioglu @csgbfarukcelik @ErkanGuven 4c ye kadro verilirse satılan kurumda çalışacak personel kalmaz açıklaması tam bir fiyaskodur,trajikomiktir (11:00 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik sizlere inancımız o kadar çoktu ki bakanım,bu saatten sonra hayat anlamsız,ümitlerimizi büyüttünüz 1 günde hepsi koptu gitti (11:01 AM – 26 Haziran 13)

Ahmet Ceylan ‏@kozlu06 @b_cesitcioglu @eskiisci @csgbfarukcelik @ErkanGuven : yarın 12,30 da ki basın açıklamasına bekliyoruz arkadaşlar 4c li arkadaşlarımızı (11:02 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik size ve sözlerinize o kadar kıymet verdik ki,tarifi mümkün değil bakanım… (11:03 AM – 26 Haziran 13)

Erkan Güven ‏@ErkanGuven @csgbfarukcelik bakanım sn.bülent arınç beyde mi sehven kullandı,siz f.portakala konuk oldunuz sizdemi sehven bu işi çözcem dediniz?4cli (12:28 PM – 26 Haziran 13)

rafet cesur ‏@fazer05 @csgbfarukcelik Oysa biz 4/cli ler çok dürüsttük,Devletimize güvenipte geçtik 4/c ye, Devletimizin bize revası bumu?

Faruk ÇELİK ‏@csgbfarukcelik @fazer05 Rafet bey sözleşmeli personel ile kadrolu arasında fark yok.Sadece statü farkı var. (12:03 AM – 27 Haziran 13)

4C ye de KADRO4C ye de KADRO ‏@AliGNDZ7 @csgbfarukcelik @fazer05 Sizin ADALETİNİZ bu mu?Selamla işe başlayan bel.Çalışanlarına kadro KPSS li 4C lilere kadro masalı.ADALET bu mu? (12:04 AM – 27 Haziran 13)

4C ye de KADRO4C ye de KADRO ‏@AliGNDZ7 @csgbfarukcelik @fazer05 Sn.Bakanım size güvenmiştik.Şimdi hayellerimizi yıktınız (12:05 AM – 27 Haziran 13)

You may also like...

 • mustafa

  yalan dolan bunlar masal okuyorlar işte gerçek bu sehven demişler bugüne kadar neden açıklama yapmadılar sehven diye kandırıldık satılacak yermi kaldı arkadaş sata sata

 • Emmioğlu

  Arkadaşlar işçi emekçi mağdur olmuş kimin umrunda, zengin patronlar mağdur olmasın, sayın başbakanımız için onlar önemli.4/b ye kadro vermiş zaten 4/b nin ne sorunu varki maaşı diğerlerinden daha fazla zaten.bizim KPSS ile kazanılmış haklarımızı elimizden alın belediyelerde sınavsız ve katıksız torpille bikaçgündür çalışana kadro verin. ALLAH KERİM VE RAHİMDİR sizde yaptığınız bu adaletsizliğin cezasını çekeceksiniz.

 • yakup 4/c

  özelleşen kaç yerde kaç çalışan personel kaldı.kendileri gitmesse işyeri sahibi bir bahaneyle zora koşarak gitmesini sağlıyor nedemek herkes gider çocukla oynar gibi oynuyorlar.

 • MTuran

  Sayın faruk Çelik hiç mi hiç sana yakıştırmadım…sana bakınca sözleri muteber görünen biri olarak karşımıza çıkıyorsun ama gerçekte öyle değil..Ya Allah aşkına siz bu kıvırma derslerini nerden aldınız…bunun okulu mu var…her olayda kendinizi mağdur karşınızdakini suçlu gösteriyorsunuz tabi size inanan koyunlarda cabası…sizi aydan atsak yemin ediyorum sizler dört ayak üstüne düşersiniz…her zaman zeytin yağı gibi üste çıkmayı da bilirsiniz..yav insan çıkar adam gibi bu böyledir şu böyledir der ..ve dik durar yok sehven söylenmiş..yok böyle demek istemiş gibi kıvırma hareketleri yapmaz…Sayın Faruk Çelik beni ve bizi vede çoluk çoculkarımızı hayal kırıklığına uğrattınız…yazıklar olsun…demek ki sizin partide sözü muteber bir insan yokmuş….bundan sonra siz ve sizin partide biri bir açıklama yaptığı zaman onun kelime anlamını, tefsirini.sözlük anlamını işin ehli insanlarıyla çözümleyip ondan sonra bir anlam çıkaracağız…Beş vakit namazdan sonra ellerimi Rabbime açık Hakkımızı Rahhar olan Allah a havale ediyoruz…o ne güzel intikam alıcıdır…Merak ediyorum sizler Mahşeri Kübrada nasıl bir kıvırma yöntemi bulacaksınınz…Zerre-i miskal şerren yereh zerre-i miskal hatren yereh…..

 • MTuran

  Sayın Faruk Çelik bir şey daha öğrendik biz 4/C liler demekki ..siz bizi ve çoluk çocuğumuzu özel sektöre sattınız..yok 4/C lileri kadroya alsaydık özelleşecek kurumlarda kimse kalmazmış…yazıklar olsun biz ve çoluk cocuğumuz aç perişan olsun ama sizin yandaş patronlar mağdur olmasın…birde Maliye ve ekonominin başında bulunan o iki zata bir şey demesem olmaz…bu iki zat vay efendim 4/C lilere aile yardımı verirsen MAKRO EKONOMİK DENGELERİ BOZACAKMIŞ…76 milyonluk koskoca türkiyede milletten aldığınız yüksek vergilerle iki tane Amerika beslenirken..yok efendim 4/C linin aile yardımıyla yok efndim kadrosuyla Makro ekonomik denge bozulurmuş…76 miyon ülkede 23 bin 4/C li ekonomik dengeyi bozabiliyormuş vay biz neymişiz böyle haberimiz yokmuş…bizler çalıştığımız kurumlarda 3. 5. vatandaş muamelesi görürken, çopluk çocuğumuyza harçlık dahi veremezken, toplumda bırak aile içinde hiç bir itibarımız kalmamışken ya bizler neymişiz böyle..Ekonomiden sotumlu bu iki zat ve sizler bizden o kadar korkuyorsunuz…ya korkulacak hiç bir şey yok ya biz hiç bir şey değiliz… ama söz verdikse yada ağzımızdan bir söz çıkarsa adam gibi çıkar kimseden çekinmeden biz bunları söyledik deriz ve sözümüzün arkasında dururuz…şimdi çoluk çocuğumuz bir şey istediğinde yalancıktan bile yok onu teskin etmek bile olsa ağzımızdan çıkan lafları tartarak valla alamam param yok deriz söz ve sözler vermeyiz…zaten o çocuğun gözünde hiç bir itibarımız kalmamış maddi yönden…sonra babam sözü muteber biri değil algısına kapılmasın…Babam söz vermez söz verirse muhakkak sözünü yerine getirir…ama maddi durumundan dolayı maddiyata yönelik her türlü söz ve davranıştan kaçınır..der… işte bizler yani 4/C liler sizin sandığınız kadar korkunç değiliz…Madi ve Manevi olarak çökmüş..kabuğuna çekilmiş…toplumdan uzaklaşmış…hiç bir yerde itibarı kalmamış…bi çare mahzun.. perişan…işte korktuğunuz 4C liler…. BİZ 4/C LİLERİN KIYAMETİ KOPMUŞTUR….Bize ne diğer kıyametten….

 • Ysf

  4/c statüsünde çalışmaya başladığımızdan bu yana 100 binlerce sözleşmeli ve belediye işçisi kadroya alınırken 4/c’lilerin kapsam dışı bırakılması Sayın Başbakanımızın 4/c’lilere karşı özel bir husumeti olduğunu bariz bir şekilde gösteriyor.
  Kadro almamız için ya hükümetin değişmesi lazım ya da başbakanın bize karşı olan önyargısı.
  Böyle bir ayrımcılık muhafazakar bir devlet adamına tabiki hiç yakışmıyor.
  Ama inanan insan bilir ki; Rızkı veren de azaltan veya çoğaltan da Allah’tır. Gerisi, Bakan olsun, Başbakan olsun ve diğerlerinin hepsi ancak sebep olabirlir. Mücadeleye devam edip dua etmemiz gerekiyor. Çünkü dua mü’minin en önemli silahıdır.
  Allah hakkımızda hayırlısını versin…

 • mustafa

  Sayın Bakanım; Biz 4C liler olarak Kurumumuz özelleştirildikten sonra 6 ay geçiş süreci oldu. 6 ay boyunca Kurumu satın alan firmanın yeni işe aldığı kişileri yetiştirdikten, işi öğrettikten sonra 4C’ye geçtik. Bu süre biraz daha uzun tutulabilir. Kurumu satın alan firmaları bu kadar düşünmeyin onlar işini bilir…

 • sayın bakan bizlere yazık benım 2 tane cocugum var bunların haklarını bır gun cenabı allah sorar.yazık gunah degılmı bıze neden bızler madur oluyoruz

 • sayın bakan sizin hangi sözünüze itimat edelim söz verdikleriniz bir gecede unutulup benim ağımzım dan çıkmadı diyip kenara çekiliyorsunuz.

 • s.erkol

  kıvıra kıvıra ne hale geldiniz. sizin hiç bir sözünüze inanmıyorum.alın kadronuz sizin olsun.4/c den kurtulmak istiyorsanız bizleri topluca imha edin.siz gidin suriyeden gelenlerle polise taş atanlara mükafat vermekle uğraşın.yüce rabbim sizi bildiği gibi yapsın. geçen haklarım haram zehir zıkkım olsun.

 • 4Clı garıban

  Yalancı devletın 5 para etmez basbakanı

 • formül

  kardeşim madem öyle fabrikalardaki işçileri hakları saklı kalmak kaydı ile iki sene aynı maaşla çalıştırın yanına genç dinamik eğitimli gençler verin o işçiler bu gençlere işi öğretsinler ondan sonra mağdur etmeden bu işçileri kamuda istihdam et ne bu adaletsizlik sen memur aynı hakları ile ver kamuya ama işçiyi mağdur et olmaz hem böyle gençlerde özel sektörde iş sahibi olmuş olacaklar
  dünya nasıl yapıyor
  senin akademisyenin var
  sosyal güvenlik uzmanın var
  ne bu eziyet
  bu insanların çoluğu çocuğu var
  bitirin artık ne bu zulüm

 • kara kara

  YA olurda kardeşim bu kadar yalancı olunmaz,4/C ile ilgili çalışmalar devam ediyor onların sorunların çözeçeğiz diyen sayın bakan siz ve eski spor bakanınızın ağzından ben duydum.tabi vermezsiniz çünkü sizlere oy varmiyecekler,neymiş özelleşecek yerdeki personel 4/C ye geçecekmiş,ALLAH SİZLERDEN VE ÇOCUKLARINIZDAN ÇIKARSIN.4/C LİLERE NE ÇEKTİRDİYSENİZ AYNISINI GÖRÜN İNSALLAH

 • iron maiden

  ya sen boşuna konuşma taklacı faruk zaten 6 aydır bizide kendin gibi taklacı yaptın .yok sözleşmeli statü kalkacak,yok statülere teke indireceğiz,bundan
  sonra sözleşmeli statü olmayacak.gündoğdu ile beraber bizi güzel güzel kullanıyorsunuz.hepinize helal olsun.allahtan ki sizin gibi taklacılara hiçbir zaman oy vermedim ve vermeyecegimşu özelleşcek kurumları satacagınız yandaş ihale gruplarını düşündüğünüz kadar bizi düşünseydiniz şimdiye kadar gasp ettiğiniz haklarımızı verir ve bizi de kadroya alrdınız.size hiç bir zaman inanmadım ve inanmayacağım.oylarınız azalınca kapımıza gelirsiniz ve o zaman hesaplaşırız.bunlara oy veren 4c li kardeşlerim sizde bol bol kandırılmaya devam edin.85 milyar dolarlık yapılan özelleştirmeden gelen para da bizim hiçmi hakkımız yoktur ki.bu adi 4c statüsünde kaldık.
  ingiliz mehmetede çook teşekkür ederiz.

  süleyman bey umarım bu yorumu yayınlarsın geçen gün yaptıgım yorumu yayınlamadın.belki farkında olmadan içinde hakaret yazmış olabilirim fakat bunu lütfen yayınla.

 • SERDAR DOĞANAY

  NEDEN AĞUSTOSA SALLIYORSUNKİ ??????? YANDAŞŞ BELEDİYELERDE 1 AY DAHİİ ÇALIŞAN 46,OOO BİN KİŞİYE KADRO VERİRKEN BÜTÇENİZ BOZULMUYOR SURİYELİLERİ 3 YILDIR KOYUN GİBİ BESLERKEN BÜTÇENİZZ BOZULMUYORDA BİZE GELİNCEMİ BOZULUYOR BU BÜTÇE ????????? YALAN ARKADAŞLAR KESİNLİKLE İNANMAYIN BUNUN AĞUSTOS SAFSATASINA BAŞIMIZA BU GÜNLERDE BİR EYLEM DAHA PATLAMASIN DİYE GAZ ALIYOR BU DİNN BEZİRGANLARI. VEREN İNSAN 98, 5OO KİŞİNİN İÇERİSİNE BİZLERİDE KATARDI NEDEN AĞUSTOSU BEKLESİN ,,,,, GÜYA TEPKİLERİ SAVUŞTURACAK AKLINCA FARUK EFENDİİ

 • ERZURUMLU

  bizim kurumda yarın devrediyor.hiç kimse şirkette kalmıycak herkez 4 c ye gecmeyı dusunuyo herkesın pısıkolojısı bozulmuş durumda.hukumet işçisini düşünücek yere şirket sahıplerını düşünüyorlar ne kadar saçma bi gerekçeya zaten bu durumda bıle hıç kımse sırkette kalmıycak yazıkkı 14 yıl okumuşuz dersanelere gıtmışız, kpss kazanarak kurumlara yerleştik ama maalesef devletımız bızı göz yaşımıza bakmadan sattı helal olsun.beledıyelere sınavsız kendı adamlarını soktular ve onlarada kadro verdıler her şey ortada ALLAHIM sorsun bu kadar kişinın ahını…..

 • SERDAR DOĞANAY

  EĞERKİ GERÇEKDEN AMA GERÇEKDEN SAMİMİ İSELER HAKKANİYET VE ADALETT ADINA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ÇARŞAMBA GÜNÜÜ GENEL KURULDA GÖRÜŞÜLECEK OLANN YASAYA SON ŞEKLİNİ VERİRKEN TAM ŞU GÜNLERDE BİZİDE DAHİLL EDERLER BUNLAR ,,,,, İLLERİMİZİN A…K…P… Lİ MİLLETVEKİLLERİNİ SÜREKLİ ARAYALIM ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZZ.