Tagged: uluslararası

1

4/C’den Eser Yok

Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası 2012 yılı 1. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Hak-İş Genel Başkanı ve Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığında toplandı. Kurul, 28 No’lu işkolunun güncel sorunlarının yanı sıra Türkiye’nin siyasal, sosyal ve ekonomik durumunu değerlendirdi.

0

Kılıçdaroğlu, işçilere meydana çağırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, işçilerin hak ararken üretimden gelen güçlerini kullanmaları gerektiğini belirterek, ”Şikayet salonlarda yapılmamalı. Siz işçisiniz, üretimden gelen bir gücünüz var. Gücünüzü salonlarda kullanırsanız, kusura bakmayın, yarın gazetelere haber bile olamazsınız. Meydanlarda göstermelisiniz gücünüzü” dedi.

0

Türk-iş 21. Olağan Genel Kurulu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer askerliği, şehitlik mertebesini bu kadar yüceltiyorsak, 30 bin liraya askerlik mertebesini satın almamalıyız. Ayıptır” dedi.

0

Güvencesizliğe karşı enternasyonal mücadele

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen sendikacılar güvencesiz çalışmaya karşı mücadele deneyimlerini anlattı. Cezayirli Malika bir federasyon kurulmasını, Türkiye’den Baki Gökçe karşı ortak mücadele yürütülmesini önerdi.