Tagged: Türkiye İstatistik Kurumu

0

Kim bu 4/C statüsünde çalışanlar?

Kamuda 4C statüsüyle yıllardır geçici görev yapan 30 bin memur, taşeron düzenlemesinden yararlanarak 3 Nisan’da sözleşmeli personel olarak sınavsız kadroya alınacak. Kadroya geçecek olanlara iş sonu tazminatı ödenmeyecek.

1

Kamuda çalışan geçici personele ek ödeme yok

Gazete Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre Danıştay, kamu kurumlarında 4/C kapsamında istihdam edilen geçici personele 2011 yılında çıkartılan ve “eşit işe eşit ücret” öngören 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde “ek ödeme” yapılmasına ilişkin mahkeme kararlarını “kanun yararına” bozdu.

0

İnsana önem verilmeyen 4/C sorunu çözüme kavuşturulmalı

Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’la görüşen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “İnsana ve insan sağlığına dahi önem verilmediği 4/C sorunu çözüme kavuşturulmalıdır. Bu sorun, 4/C’lilere kadro verilerek kökünden halledilmelidir. Devletimiz 4/C’lilere kadro verebilecek güçtedir” dedi.

0

TÜİK’te 4/C mağduriyeti sürüyor

Türkiye İstatistik Kurumunda 4-C’li personelin askerlik dönüşü işe başlatılmadığı duyumları üzerine konfederasyonumuz TÜİK’e konuya ilişkin bir dilekçe göndererek söz konusu personelin mağduriyetinin giderilmesi ve 4-C’li personelin askerlik dönüşü işe başlatılması için talepte bulunmuştu.