Etiket: Toplu Sözleşme

kamusen-koncuk 0

4/C’lilere verilen sözler tutulsun

Toplu sözleşme görüşmelerinde memurun ve emeklinin hakkını 3 oturumda masada bırakıp memuru satanlardan, enflasyon farkını unutanlardan, kamu çalışanlarını enflasyona ezdirmiyoruz diyenlerden, Hakime, Savcıya verip memura çok görenlerden hesap sormak için TBMM Dikmen kapısında ve eş zamanlı olarak tüm illerimizde “EK ZAM”istedik.

taseron-boya 5

Taşerona 4C’liye Kadro ve Toplu Sözleşme Hakkı

Taşero işçiler için adalet istiyoruz. Taşeronun 4C’linin aldığı maaş bazı siyasi ve bürokratların maaş zamlarından bile daha düşük olabiliyor. Yıllar geçmesine rağmen gerek taşeron işçilerin gerek 4C’li geçici işçilerin yaşam kaliteleri bir türlü yükselmedi....

yusuf-yazgan-kastamonu 3

“Verilen sözün gerçekleşmesini bekliyoruz”

Kastamonu’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Toplu sözleşme, kamu çalışanlarının 2014 ve 2015 yılları mali ve özlük hakları için imzalandı. Buna rağmen toplu sözleşme kazanımları yürürlüğe girmedi. Kazanımlar biran önce yürürlüğe girmelidir” dedi.

aile 0

4/C Aile Yardımında Son Durum

2014 ve 2015 yıllarında 4/C personele aile yardımı ödenmesi konusunun Toplu Sözleşme ile kararlaştırılmasının ardından, memurunyeri.com olarak eş ve çocuk yardımından SGK kesintisi yapılmayacağını belirtmiş ve hazırladığımız maaş hesaplama modülünde de 4/C personelin ücretini buna göre hesaplamıştık.