Tagged: mutabakat

2

4/C’liler ateş püskürüyor

4. Dönem Toplu Sözleşme’nin içinde 4/C’lilere kadronun yer almadığı mutabakatla sonuçlanması ve mahkeme kararıyla ellerinden alınan ek ödemelere yapılan komik zammın kazanım olarak lanse edilmesi 4/C’lileri çıldırttı.

0

4C’ye kadro tek çıkıştır

4. dönem toplu sözleşeme görüşmelerinin sürdüğü şu günlerde Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 4C’ye kadro tek çıkıştır,4 B tarih olmalıdır.,dedi. Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4 B, 4 C gibi garabet uygulamalar başta olmak üzere, memur ve emeklilerimize uygulanan zam politikası bir mutabakatla değişmesi gerektiğini belirtti.

4

Devlet, 4/C’liye vereceği 150 lirayla batar mı?

Seçimler öncesinde verilen ama hala gerçekleşmeyen konulardan birisi de, 4/C’li personele aile yardımı verilmesi idi. Bu personelin maaşları düşük olduğu için aile yardımı ödeneği oldukça önemli hale gelmektedir. Açıklamayı, o günkü Bakan Hayati Yazıcı vermişti. Bugünkü Bakan Sayın Faruk Çelik ise şuana kadar açıklama yapmamıştır. 40 bin personele aylık 150 liralık yardım konusuda mı Başbakan’a kalacaktır?