Tagged: müjde

0

Arkadaşlarımızın hayallerini suya düşürmedik

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kamuda 4C statüsünde çalışanların 4B kadrosuna alınacağı yönündeki açıklamasına ilişkin, “4C’lilerin 4B kadrosuna taşınmış olması bu tartışmayı bitirecektir. Bu açıdan bugünkü müjdeyi çok kıymetli görüyorum. Bu, kamuoyunda memnuniyetle karşılanacaktır.” dedi.

6

Ahmet Gündoğdu’dan 4/C Değerlendirmesi

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü TRT Haber kanalında canlı yayınlanan Özel Gündem programına konuk oldu ve programda 4/C çalışanlarının sorunlarına değindi.

12

Kim bu 151 bin kişi?

Bakan Çelik, müjdeyi verdi: 200 bin memur ve 127 bin işçi kadrolu oldu. Şimdi 151 bin sözleşmeli için rapor hazır. Bunların arasında 17 bin 800 belediye çalışanı da var.

4

Devlet, 4/C’liye vereceği 150 lirayla batar mı?

Seçimler öncesinde verilen ama hala gerçekleşmeyen konulardan birisi de, 4/C’li personele aile yardımı verilmesi idi. Bu personelin maaşları düşük olduğu için aile yardımı ödeneği oldukça önemli hale gelmektedir. Açıklamayı, o günkü Bakan Hayati Yazıcı vermişti. Bugünkü Bakan Sayın Faruk Çelik ise şuana kadar açıklama yapmamıştır. 40 bin personele aylık 150 liralık yardım konusuda mı Başbakan’a kalacaktır?