Tagged: kadrolu işçi

1

4/C’den Eser Yok

Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası 2012 yılı 1. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Hak-İş Genel Başkanı ve Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığında toplandı. Kurul, 28 No’lu işkolunun güncel sorunlarının yanı sıra Türkiye’nin siyasal, sosyal ve ekonomik durumunu değerlendirdi.

0

4-c’lilerin Kadro Talebi

Türkiye Kamu-Sen Amasya İl Temsilcisi Kamil Terzi, 10 binleri bulan sayıdaki 4-C’liler ve ailelerinin Sayın Başbakan’dan bayram öncesi kadro müjdesi beklediğini belirterek, “Başbakan’ın Afrikalılara gösterdiği ilgiyi 4-C’liler de bekliyorlar” dedi.

0

İmam Devletine Doğru

Üç milyon genç memur olma umuduyla sınavlarda dirsek çürütürken, Diyanet İşleri Başkanlığı’na sınavsız olarak bin sözleşmeli memur statüsünde imam hatip ve Kur’an kursu öğreticisi alınacak. Binlerce imam hatipliye “vekil memurluk” yöntemiyle devlet memurluğu yolu da açıldı. Bu yolla binlerce imam hatipli daha devlette işe yerleştirecek.

0

‘4C’lilere iyileştirme yapılmadı’

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kamudaki işçi açığının taşeronla kapatıldığını, kadrolu işçilerin dört katı kadar taşeron işçi çalıştırıldığını iddia etti.