Tagged: cinayet

2

Memur-Sen:”4/C’lilerin Talepleri Karşılanmalı”

Memur-Sen Türkiye Buluşması’nın Sonuç Bildirisi’nde Toplu Sözleşme Yasa Tasarısı’nda yapılması istenen değişiklikler kararlılıkla vurgulandı. Hizmet kolu toplu sözleşmesinin olmazsa olmaz olduğunun belirtildiği açıklamada, kadrolu olamayan sözleşmelilerin kadrolu yapılması, 4-C’lilere yönelik taleplerin gerçekleşmesi istendi.

0

Güvencesizliğe karşı enternasyonal mücadele

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen sendikacılar güvencesiz çalışmaya karşı mücadele deneyimlerini anlattı. Cezayirli Malika bir federasyon kurulmasını, Türkiye’den Baki Gökçe karşı ortak mücadele yürütülmesini önerdi.

1

Duyan da Erdoğan’ı anti-kapitalist zanneder!

Dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde başlayan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve Fuarı’nın açılışında konuşan Erdoğan’ın emek sömürüsü ile ilgili sözleri şaşkınlık yarattı. Ülkemizde yaşanan işçi cinayetler,, berbat çalışma koşulları ve Başbakanın yaptığı açıklamalar düşünüldüğünde bu haklı bir şaşkınlık!

0

4/C’li TEKEL işçisi intihar etti

TEKEL işçilerinin 78 gün boyunca Ankara’da direnerek karşı çıktığı 4/C’li çalışmanın acı sonuçları açığa çıkıyor. 4/C statüsünde Salihli Adliyesi’nde görevlendirilen Alim Apaydın adlı işçi tarım ilacı içerek yaşamına son verdi.