Tagged: asil

1

Büro Memur-Sen 4/C’lilerin sorunlarını bakana iletti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile birlikte Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i ziyaret eden Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, bakanlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini iletti.

1

4/C’liden mektup var

Türkiye İstatistik Kurumunda (TÜİK) 4/C olarak çalışan 1750 personel adına sitemize gönderilen mektubu aynen yayınlıyoruz.

1

Karnımızı nasıl doyuracağız?

Sözleşmeli, 4/C Çalışanlar Derneği (SÖZ-DER), Türkiye’de sayıları 44 bine ulaşan 4/C bir kamu çalışanı kesiminin olduğuna vurgu yaparak, bugünlerde ücretsiz olarak izne çıkarıldıklarından yakındı.

SÖZ-DER, Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti 0

SÖZ-DER, Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti

Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Sözleşmeli, 4/C Çalışanlar Derneği (SÖZ-DER), Mehmet Ceylan’dan “4/C’li çalışan personelin çalışma şartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yapacağız” sözü aldı. Ceylan, heyet tarafından kendisine sunulan, sözleşmeli personelin yaşadığı sıkıntıları içeren dosyayı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Kalkınma Bakanı’na da ileteceğini söyledi.

1

“Kul hakkı yiyen, etrafında bir sürü insan var

CHP Genel Başkanı Petrol-İş Sendikası’nın 26. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, hükümeti sert sözlerle eleştirirken salondaki bir kişi, “siyasi mesajlar veriyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.