Tagged: AKP iktidarı

2

Kadro yerine helal gıda ve hac

Memur-Sen, 20 milyon kişiyi daha da yoksullaştıracak toplusözleşmenin altına imza attı. Yıllardır kadro bekleyen 4-B’li sözleşmeli ve 4-C’li geçici personel yine hayal kırıklığına uğradı.Memur-Sen yemekhanelerde helal gıda sertifikalı ürün kullanılması ve hac izni verilmesi taleplerinde ise ‘başarılı’ oldu.

0

CHP’li Durmaz’dan özelleştirme eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat’ta iki büyük enerji santrali Almus ve Niksar Köklüce Hidroelektrik Santrallerinin(HES) 5 Eylül’de özelleştirileceğine dikkat çekerek, “Bu Santrallerde çalışan işçilerimizin durumu TEKEL işçilerimizin durumu gibi olmamalı” dedi.

0

Kaya ve Vural’dan araştırma önergesi

28 Haziran 2016 günü İstanbul Milletvekili Atilla KAYA, İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve arkadaşları tarafından, taşeron işçiler, 4/c’li ersonel, geçici işçi, geçici personel ve sözleşmeli personellerin yaşadıkları sorunların araştırılmasıyla ilgili olarak TBMM’ye Meclis Araştırması talebinde bulunmuşlardır.

2

4/C’liye müjde boş çıktı

AKP iktidarı ve Memur-Sen, Torba Yasa ile 4/C’li personele iş garantisi geldiğine dair açıklamalar yapmıştı. Büro Emekçileri Sendikası ise açıklamanın gerçeği yansıtmadığını söyledi. Genel Başkan Fikret Aslan, hükümetin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yatırım yapmak amacında olduğunu...

1

4-C’liler yine unutuldu

Eğitim-Sen Batman Şubesi, grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi. Şube Başkanı Bülent Hatun; “Geçici personel olarak istihdam edilen 4/C’lilerin yanı sıra KİT’lerde istihdam edilen sözleşmeli personel yine görmezden gelinmiştir” dedi.

0

CHP’li Havutça’dan kadro teklifi

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, çalışma ilişkilerinde güvencesizlik, hukuksuzluk, ucuzluk ve örgütsüzlük anlamına gelen başta taşeron işçiler olmak üzere, geçici işçiler, sözleşmeli ve 4C’li olarak çalışanların kadro verilmesi ile ilgili kanun teklifi hazırladı.