Tagged: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

0

Türkmen, 4/A’ya geçiş için kanun teklifi verdi

Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapması için kanun teklifi verildi. CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen tarafından verilen teklif ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan geçici personelin memur kadrosuna alınması öngörülüyor.

1

Kamu personel çalıştayından beklenen sonuçlar çıkmadı

Devlet Personel Başkanlığınca düzenlenen Kamu Personel Sisteminin Değerlendirilmesi Çalıştayında kamu personellerinin sorunlarına çözüm arandı. 21-23 Ekim 2016 tarihlerinde yapılan çalıştaydan memurları beklediği sonuçlar yine çıkmadı.Kaynak: Kamu personel sistemi çalıştayından 4/C’li ve üniversiteli işçilerin beklediği sonuç çıkmadı

0

Kadro için HDP’nin verdiği kanun teklifi

14 Temmuz 2015 günü İstanbul Milletvekilleri E. Beyza ÜSTÜN ve Sezai TEMELLİ; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4ncü maddesinin c fıkrası kapsamında çalışanların halen görev yaptıkları kuruma yazılı olarak başvurmaları halinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’ncu maddesinin (a) fıkrası kapsamında koşulsuz olarak çalıştıkları kuruma kadrolu personel olarak atanabilmeleri için aşağıdaki gerekçeleri sunmak suretiyle TBMM’ye Kanun Teklifi sunmuşlardır.