Etiket: 4/C

rasit-ozat-kurtarma 0

Bir yıldızımız daha kaydı

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde, Filyos Irmağı’na giren 35 yaşındaki Raşit Özat, boğulmak üzere olan oğlu 11 yaşındaki Berat’ı kurtardıktan sonra akıntıya kapıldı. Devrek İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Raşit Özat’ın cesedi, olaydan 4 saat sonra bulundu.

hesap-makinesi-para 0

Zam sonrası 4/C personelin maaşı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesine göre istihdam edilen geçici personele ödenecek ücretin belirlenmesinde esas alınan göstergelere uygulanan aylık katsayısı 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli olarak %4,76 oranında arttı.

4c-gercekleri 0

4/C belasını biliyor musun?

AKP, bütün santralları, kömür madenlerini, 25 şeker fabrikasını, 5 makine fabrikasını, TEİAŞ’ın yüzde 49 hissesini, Demiryollarını, TPAO’yı, BOTAŞ’ın iletim hatlarını, PTT’yi, Otoyol ve köprüleri, Eti Maden’in sülfirik ve borik asit fabrikalarını, limanları, Haydarpaşa Garı ve Güllük Marina’yı ve daha çok sayıda kurumu satılığa çıkardı.

tokmak 1

Bir ek ödeme davasını daha kazanıldı

Aynı veya benzer kadro ve görevlerde bulunan kamu görevlileri arasında ücret dengesini sağlamak amacıyla, kamu görevlilerine 15.01.2012 tarihinden itibaren en yüksek Devlet memuru aylığının belli bir oranına karşılık gelen tutarda verilen ek ödemden, kurumlarda 4/C olarak görev yapan personel de yararlanmak istemektedirler.