Etiket: 4/C

4c-gercekleri 0

4/C belasını biliyor musun?

AKP, bütün santralları, kömür madenlerini, 25 şeker fabrikasını, 5 makine fabrikasını, TEİAŞ’ın yüzde 49 hissesini, Demiryollarını, TPAO’yı, BOTAŞ’ın iletim hatlarını, PTT’yi, Otoyol ve köprüleri, Eti Maden’in sülfirik ve borik asit fabrikalarını, limanları, Haydarpaşa Garı ve Güllük Marina’yı ve daha çok sayıda kurumu satılığa çıkardı.

tokmak 1

Bir ek ödeme davasını daha kazanıldı

Aynı veya benzer kadro ve görevlerde bulunan kamu görevlileri arasında ücret dengesini sağlamak amacıyla, kamu görevlilerine 15.01.2012 tarihinden itibaren en yüksek Devlet memuru aylığının belli bir oranına karşılık gelen tutarda verilen ek ödemden, kurumlarda 4/C olarak görev yapan personel de yararlanmak istemektedirler.

4c-ne-memur-ne-isci 1

Özelleştirme mağdurları haklarını istiyor

Şanlıurfa’da, son birkaç yıl içerisinde kamu işletmelerinin özelleşmesi ile birlikte onlarca işçi özlük haklarını yitirdi. 4/C adı altında “geçici sözleşmeli personel” olarak çeşitli kurumlara dağılan işçilerin maaşı yarı yarıya düştü. 4/C’li olarak bir aydan fazla hastalanma hakları bile olmadığını söyleyen özelleştirme mağdurları, haklarını geri istiyor.