Ergin:”4/C ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi için çalışma yapılıyor”

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden’den oluşan heyet, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’in başlattığı, ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyası hakkında bilgi verdi. Kamu çalışanlarına kıyafet dayatmasının bir an önce sona ermesi gerektiğini söyleyen Gündoğdu, darbecilerini yargılayan Türkiye’nin, darbe dönemi kalıntısı kılık kıyafet yönetmeliğinden de kurtulması gerektiğini ifade etti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan ise ziyarette, adalet çalışanlarının sorunlarıyla ilgili Bakan Sadullah Ergin’e hazırladığı raporu verdi. Adli ve idari yargı mercilerinin iş yükünün artmasına paralel olarak adliye personelinin göstermesi gereken fedakarlığın da gün geçtikçe çoğaldığını belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, herkese eşit adaletin dağıtıldığı adliyelerde personel mesai mefhumu gözetmeden çalıştığını vurguladı.

FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ DEVAM ETTİRİLMELİ

Çalışanların hak ettiği mesai ücreti alması gerektiğini ifade eden Yazgan, farklı istihdam türlerinin de sona ermesi ve sözleşmelilerin kadroya alınması gerektiğini ifade etti. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiğini de dile getiren Yusuf Yazgan daha sonra hazırladığı raporu Bakan Ergin’e takdim etti.

BAKAN ERGİN TALEPLERE OLUMLU YAKLAŞTI

Raporu inceleyen Adalet Bakanı Ergin, personelin daha iyi şartlarda çalışması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Personelin ne kadar yoğun çalıştığının farkında olduklarını ifade eden Bakan Ergin, fazla mesai ücretlerinin devam etmesi için Bakanlar Kurulu nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağını belirtti. Sadullah Ergin, personelin yol yardımından tekrar faydalanabilmesi için ilgili birimler tarafından gerekli çalışmaların başlatıldığını ifade etti. Yargı paketlerinde personele yönelik gerekli düzenlemelerin yapılacağını bildiren Ergin, 4/C ve 4/B’li personelin kadroya geçirilmesi için hükümet nezdinde gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı. Ergin, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesiyle ilgili daha önce de söz verdiklerini hatırlatarak mübaşirlerin mağduriyetinin giderileceğini kaydetti. Ergin, rapordaki diğer sorun ve talepler için de ilgili birimlere gerekli talimatı vereceğini aktardı. (Memur-Sen)

You may also like...