Erdoğan’dan sözleşmeliye kadro açıklaması

Erdoğan sözleşmeli personelle ilgili kanunu yetiştirebilmeleri durumunda bir, iki gün içerisinde çıkarabileceklerini, yetiştirememeleri halinde ise hemen seçimin arkasından çözeceklerini ancak seçim öncesi bitirmeyi arzuladıklarını belirtti.

Samanyolu televizyonunda canlı yayınlan programda anketlerle ilgili son durumun sorulması üzerine Erdoğan, ”Bir çok gruba yaptırıyoruz, partimizle alakalı şu anda 45-50 aralığında neticeler geliyor. CHP ile ilgili 25-30 aralığında neticeler geliyor, MHP ile ilgili ise o böyle adeta bir baraj noktasında, 10-12 arasında bir durumu onun da söz konusu. Son iki hafta ne getirir ne götürür onu bilemem, on üç gün var, bu on üç gün içerisinde de bir çok şeyler değişebilir” diye konuştu.

Erdoğan sözleşmeli personelle ilgili kanunu yetiştirebilmeleri durumunda bir, iki gün içerisinde çıkarabileceklerini, yetiştirememeleri halinde ise hemen seçimin arkasından çözeceklerini ancak seçim öncesi bitirmeyi arzuladıklarını belirtti.

Özelleştirme.Net Notu
Değerli 4/C’li arkadaşlar. Bu açıklama ile tüm sözleşmelilerin bu kapsama dahil edildiği anlaşılıyor. Ancak, 4/C’lilerin de dahil olduğu ifade edilmiyor. Malumunuz 4/C’li personel, mevzuatta “sözleşmeli personel” değil “geçici personel” olarak ifade edilmektedir. Bu yüzden sitemizde yayınladığımız mektubu göndererek, BİMER’e ve AKİM’de bu yönde talepler ileterek, eğer bu kapsamda 4/C’liler dahil değilse dahil edilmesi noktasında üzerinize düşen görevi yerine getiriniz.

You may also like...

 • fetoates

  Selamlar Süleyman’bey sitede hazır dilekçe yayınlarsan iyi olur vede gönderen arkadaşlar için kolay olur diye döşunuyorum.Fethullah ATEŞ

 • fetoates

  teşekürler Süleyman’bey bizler Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Sıtma Savaş Çalışanları 657/4-C’liler 90 adet mektup gönderilmiştir.

 • Erdal

  şimdi gönderdim ama umarım yararı olur hakkımızdan hayırlısı olur

 • cengiz

  sayın 4/c li arkadaşlar ben bu akp nin bizlere kadro vereceğine kesinlikle inanmıyorum. çünki bizlere 3 ay önce 115 lira aile yardımını çok gören ve vermeyen akp hükümeti kadromu asla vermez şimdi bunların düşüncesi sözleşmelilerden nasıl oy çalabiliriz.

 • hüseyin kabak

  sayın başbakanım saygı ve slmlarımı iletirim,bu seferdemi 4/c lileri saf dışı edeceksiniz 220 bin kişiye verirken 4/c lileri saf dışı ettiniz ,bu seferde saf dışı ederseniz biler ölüm orucuna gidecez bu kadar ayrım yapılmaması gerekir bizlerin suçu nedir ne günahımız var ,eşit işe eşit ücret yok,aile yardımı yok herşeyden maaf ettiniz ,hepimiz kredi borçlusuyuz eşimizin ve çocuğumuzun yüzüne bakamaz olduk,artık insanlar bile yüzümüze bakmaz oldu,bu seferde bizleri bu kadrodan mahrum ederseniz bilmiyorum ölüm bize daha yakın olur,saygılarımla,

 • şahin kara 4/c li

  allah verdi zaten verecegine. biraz daha sabır sayın 4/c li arkadaşlarımız.4/c linin AHI yerde kalmadı. allah adamı santim santim kestirir.