En çok mağdur olan grubun 4/C’liler

Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Muzaffer Doğan, “Haklarımızın tırpanlanmasına, yok sayılmamıza izin vermeyeceğiz” dedi.

Doğan, Tuğlalı Park’ta yaptığı basın açıklamasında, eşit işe eşit ücret düzenlemesiyle 4/C’li olarak kamu kurumlarında çalışan personelin ek ödemelerinde artış olmadığını belirtti.

Yeni uygulamayla üst düzey yöneticilerin 759 TL ek ödeme aldığını bildiren Doğan, 1 milyon 400 bin memurun ek ödemesinde ise artış yapılmadığını ifade etti.

En çok mağdur olan grubun 4/C’liler olduğunu anlatan Doğan, aile yardımı ve diğer haklarda olduğu gibi ek ödemeler konusunda da 4/C’lilerin yok sayıldığını iddia etti..

Öte yandan sadece mecliste çalışan 4/C’lilerin kadroya geçirilmek istendiğini ileri süren Doğan, şunları kaydetti:

“Bu ülkede adalet isteniyorsa tüm 4/C’lilere kadro verilmeli. Diğer yandan öğretmen ve akademisyenler de mağdur olmakta. Bugüne kadar öğretmen ve akademisyenlerin maaşlarında hiçbir şekilde iyileştirme yapılmadı. Bu ülkenin kilometre taşı olan öğretmen ve akademisyenlerin alın terinin karşılığını istemesi son derece doğal. Ayrıca, hekim dışı sağlık personeli, din görevlileri ve büro çalışanları, memur ve yardımcı hizmetlilerimizde de büyük adaletsizlikler var. Hak ettiğini almaktan başka bir talebi olmayan bu insanlara reva görülen bu muameleyi kınıyoruz. Haklarımızın tırpanlanmasına, yok sayılmamıza izin vermeyeceğiz. Unutulmasın ki, adaletsizlik üzerine adalet inşa edilemez.”

You may also like...