Eksik kalan adalet ve düşünülmeyen 4/C

Ne garip yasalarımız var diyerek başlayacağım. Dünyada eşi benzeri olmayan bir uygulama ve son günlerin favori kelimesi “KAMU VİCDANI” .

Ülkemizde maaşlarına zam yapılan ancak hiç zamlı maaş görmeyen bir kesimden bahsetmek sanırım bu günlerin vicdan kelimesiyle örtüşecektir. Aldığı brüt maaş üzerinden vergi kesilen 4/C li personelin hiç zamlı maaş almadığını biliyor muydunuz?
Dedik ya “KAMU VİCDANI” son günlerin kelime modası bu vicdanın şefkatini hiç görmeyen 4/C li personel her gün seslerini duyurabilmek için yeni yöntemler geliştirmede rekor kırarken Kör,sağır ve dilsiz bürokrasi karşısında halen çaresizlikten yakınmaktadırlar. Ülkemiz her gün yeni bir kavramla karşılaşmakta ve hergün ADALETSİZLİĞİN tavan yaptığı bir çalışan kesimde uçurum gibi derin toplumsal sarmalların izlerini ve yüklerini 23000 personel üzerinde yaşatmaktadır. Bugün Vatanını savunan ÖMER HALİSDEMİR ler cüzi miktarda tazminat alırken ihanet eden terör yandaşı Kansız paşalar akla izana sığmayacak tazminat ve emekli maaşlarıyla günlerini gün edecekler. Bunlar sadece gündemde olan konuların birkaç ADALET tecellisi. Yıllardır 4/C yi hor gören aşağılayan bir özlük anlayışıyla kamuda farklı bir istihdam modeli oluşturan bürokrasi her defasında MALİYE politikalarını bahane ederek KADRO olayına karşı çıkarak sözüm ona VATANSEVERLİK örneklerini sergilemektedirler. ŞİMDİ Soruyorum kıt kanaat geçinen, tedavi olamayan yüzünü güldüremediğiniz 4/C li personel mi vatansever yada yasa bilmez kanun okumaz teröristleri koruyan yasalardan bihaber olan sözde Vatansever bürokratlar mı?

Kamu İdarecilerinin Vicdanı Var mı? Sorusunun cevabını aramışızdır kendimizce ancak cevabının kişiden kişiye değiştiği bir toplumda adalet anlayışı hiçbir zaman tecelli etmeyeceği de aşikardır. 4/C li personel Adalet ten kamu bürokrasisinden ne mi istiyor? Kısa ve öz…

Statü değişikliği (Sadece bu özünde Vicdanında sadece bu) Bu talebin Maliyeye herhangi bir yükü yok olmayacakta. Bunu herkes biliyor. Bir diğeri SAMİMİYET ve EMPATİ hepsi bu.. Adalet derken gözümüzün içine bakarak ülkeyi ihanet içine sürükleyen terör yandaşlarına kamu zırhına bürünmüş alçaklarından bir personele vereceğiniz tazminatla ile 23000 4/C li çalışanın maliyeye olacağı yük aynı değerde dahi değildir. Buyrun hesabını KAMUVİCDANI ile sizler yapın.

“Onlar, yalana çok kulak verirler ve çok haram yerler. Eğer sana gelirlerse, ister aralarında hükmet, ister onlardan yüz çevir. Eğer onlardan yüz çevirirsen, sana hiçbir zarar veremezler. Eğer aralarında hükmedersen adaletle hükmet. Şüphesiz Allah, adaletli davrananları sever”.

SADECE ADALET İSTİYORUZ…. (Bülent ÇELİKKOL)

You may also like...