Duyacak (mı) (sın) ız?

Bir seçim öncesi dönemine merhaba dedik yeniden. Her seçim öncesi gibi beklentiler, öneriler piyasa hahamları. Kredisini ödeyemeyen vatandaşın sicil affı faiz affı, işverenin sgk,ve vergi affı çiftçinin faiz beklentisi GSS prim afları daha neler neler.

Birde kamu da görev yapanların beklentilerinin karşılanması durumu var başta 4/C lilerin karşılanmayan talepleri 4/B lilerin kadro beklentisi fazla çalışma ücretleri mesailer satırları çoğaltmak mümkün.. Gelelim kamu da görev yapanların karşılanmayan taleplerinin içeriğine yıllardır her seçim döneminde gerek görsel gerek yazılı medyada olsun beklentiler canlı yayınlarda duyurulur. Gerek bakanlar gerekse söz sahipleri çalışıyoruz olacak verilecek gibi cümlelerle günü kurtarmanın peşine düşerken umutları kararan beklentileri karşılanmayan ,aileler.

4/C li çalışanlar sosyal medyada yaşadıkları sorunları ve taleplerinin karşılanmaları beklerken alay edercesine çalışıyoruz,çalışmalar devam ediyor vs. kurulan cümlelerin sonu gelmez vaatlerin bizdeki karşılığını DUYACAK (MI) (SIN) IZ ?

Kaç seçim geçti kaç sandık kuruldu yeni bir seçim döneminde gerek Meclis gerek Bakanlar Kurulu kararıyla herkesimin talepleri karşılanmaya vatandaşa dönük müjdeler ardı ardına gelmeye başladı. Kadro bekleyen özlük haklarının iyileşmesini isteyen 4/C linin feryadlarını DUYACAK (MI) (SIN) IZ ?

Bakanların 3-5 ay çalışan işçi olarak gördüğü bürokratın yanlış brifing verdiği 4/C lilerin kamuda tam zamanlı çalıştığını memuriyetin asıl unsuru olduğu ve diğer kadrolu personelle aynı işi yaptığını GÖRECEK (Mİ)SİN (İZ)?

Adaletin bir ayağı topal olamaz hak ve hukuk herkesi için son zamanlarda Hakim savcılara yapılması planlanan 2700 TL lik seyyanen zammın yanı sıra Vali ve Kaymakamlara 2000 TL zam hiçte yakışık durmamaktadır. Makama göre zam değil Emeğe göre zam olmalı ki dinimizin de emrettiği “Görevler ve sorumluluklarla haklar birbiri¬nin ayrılmaz parçalarıdır. Sosyal hayatta olduğu gibi iş hayatın da haklar ve sorumluluklar dengesinin korunması huzur ve düzenin kaçınılmaz gereğidir.

İşini yapan, sorumluluklarını yerine geti¬ren işçinin en temel hakkı ücrettir. Kur’an, herkese kazandığının tam olarak ödeneceği¬ni genel bir prensip olarak şöyle tespit eder:

Herkese işlediklerinin karşılığı tam olarak ödenir, Onlara zulmedilmez. (Ahkaf, 19)

Ya görmedikleriniz ya duymadıklarınız bizim anlatmak istediklerimiz. Yeni bir seçim döneminde yeni beklentilerde bizleri DUYACAK (MI) (SIN) IZ ? (Bülent ÇELİKKOL)

You may also like...