Döner sermaye ek ödemeleri mahkeme kararına göre ödenecek

Toplu sözleşme öncesi ek ödemeler için dava açıp kararı kesinleşen 4/C’lilere müjde! Bu çalışanların döner sermaye ek ödemeleri mahkeme kararına göre ödenecek.

4/C’li çalışanların toplu sözleşme öncesi yargı kararıyla aldıkları döner sermaye ek ödemelerinin belli bir oranda düşmesi nedeniyle yapılan ödemelerin yeniden mahkeme kararına göre düzenlenmesi istemiyle sendikamız Sağlık-Sen’in Antalya Şubesi’nin üyemiz adına Antalya 4. İdare Mahkemesi’nde açtığı dava sonuçlandı.

Antalya 4. İdare Mahkemesi verdiği kararda döner sermaye ek ödemeleri ile ilgili dava açıp, döner sermaye ek ödemelerinden yararlandırılmaları gerektiği hususundaki kararı kesinleşen 4/C’li çalışanlar için toplu sözleşme gereği alınacak tutar yerine, mahkeme kararına göre döner sermaye ek ödemesi ödenmesi gerektiğini belirtti.

Bu karar emsal teşkil edip, daha önceden döner sermayeden yararlanmak için dava açıp da kazanmış olanların, toplu sözleşme gerekçe gösterilerek mahkeme kararlarının uygulanmıyor olması halinde dava açmaları gerekmektedir.

Ayrıca sendikamız, bu durumda olanların dava açmadan ek ödeme alabilmeleri için Maliye Bakanlığı ile görüşme yapacaktır. (Sağlık-Sen)

You may also like...

 • myu

  sağlık sen istanbuldaki avukatı derki bu karar kesin bir karar deyildir idarenin bu karara karşı üst mahkemeye başvuracağını ve kararın bozulacağını düşünüyoruz.
  şimdi özelleştirme net olarak neden insanların umutları ile oynuyorsunuz sorarım size

 • Sayın myu; haberin başlığı da, resmi de, metni de, ekleri de Sağlık-Sen’in sitesinden alınmıştır. Eğer umutlarla oynayan biri varsa o da ilgili sendikadır. Özelleştirme.Net’in misyonu bu bilgileri tarfasızca size ulaştırmaktır. Saygılarımızla.

 • Yatağan

  Davanın özetinde bulunan 4c li çalışan neşe nacak’ın ek ödem e alması yolunu açan mahkeme tarafından verilen 2012/194 E ve 2013/345 K sayılı karar da lazım onuda bulabilirsek iyi olacak

 • erkan55

  O sağlık senin İstanbul’da ki avukatına soramadınizmi avukatı olduğunuz sendikanın açtığı davayi sahip cikmayipda nedeň olumsuz yorum yapıyorsunuz diye sayın myu

 • oksuz 4 c lı

  arkadaslar ısın ıcınde memursen var dıkkatınızı cekerım yarın onada bır kulp takılır emın olun onun ıcın cokta heveslenmeyın