Danıştay, Şeker Fabrikalarının satışını durdurdu

C Grubu Portföyü’nde yer alan Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat ve Çarşamba olmak üzere 6 ayrı Şeker Fabrikası’nın satışı Danıştay tarafından iptal edildi.

Konu ile ilgili bilgi veren Şeker-İş Çorum Şube Başkanı ve Türk-İş İl Temsilcisi Sefer Kahraman, C Grubu Portföyü’nde yer alan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca satışı yapılan ancak yargıya yapılan itiraz sonucu yürütmesi durdurulan Çorum dahil 6 ayrı Şeker Fabrikası’nın satışının Danıştay’ca iptal edildiğini söyledi.

Kahraman, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca satışı yapılan 6 şeker fabrikası için Danıştay’a yürütmenin durdurulması ve satışın iptali için itirazda bulunduklarını, yüksek yargının da kendilerini haklı görerek daha önce yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ve dün de C Grubu Portföyü’nde yer alan şeker fabrikalarının satışını iptal ettiğini belirtti.

Kararın henüz ellerine ulaşmadığını belirten Kahraman gerekçeli kararın ardından kamuoyunu daha geniş bir şekilde aydınlatacaklarını sözlerine ekledi. (Çorum Haber)

You may also like...