Danıştay, Şeker Fabrikalarının satışını durdurdu

C Grubu Portföyü’nde yer alan Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat ve Çarşamba olmak üzere 6 ayrı Şeker Fabrikası’nın satışı Danıştay tarafından iptal edildi.

Konu ile ilgili bilgi veren Şeker-İş Çorum Şube Başkanı ve Türk-İş İl Temsilcisi Sefer Kahraman, C Grubu Portföyü’nde yer alan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca satışı yapılan ancak yargıya yapılan itiraz sonucu yürütmesi durdurulan Çorum dahil 6 ayrı Şeker Fabrikası’nın satışının Danıştay’ca iptal edildiğini söyledi.

Kahraman, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca satışı yapılan 6 şeker fabrikası için Danıştay’a yürütmenin durdurulması ve satışın iptali için itirazda bulunduklarını, yüksek yargının da kendilerini haklı görerek daha önce yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ve dün de C Grubu Portföyü’nde yer alan şeker fabrikalarının satışını iptal ettiğini belirtti.

Kararın henüz ellerine ulaşmadığını belirten Kahraman gerekçeli kararın ardından kamuoyunu daha geniş bir şekilde aydınlatacaklarını sözlerine ekledi. (Çorum Haber)

You may also like...

 • abuzer

  adamlar seker durdu diye s eviyor bu kadar niye mevsimlik kadar bu kadar ugraşılmıyor

 • selahattin

  ben turhal şeker fabrikasında 14yıldır geçiçi işçi olarak çalşıyorum.şeker fabrikalrın satışını
  danıştay durdurdu fakat kampanya işçilerin mağdureyetlerine birçare bulamadı danıştay.inanırmısınız fabriakanın satışı iptal oldu diye seviniyimmi yoksa üzüllüyümmi bende bilemiyorum. inşallah kampanya işçilerine hayırlı olur. ben bu hükümetden kampanyacı iyi şeyler düşündüğünü tahmin etmiyorum. bizim emekli olabilmemiz mezarlığa kaldı.şekeriş bizim mağdureyetimizi görmezlikden geliyor.gerçekden görmüş olsalar şimdiye kadar somut bir adımatılırdı. sizin işiçin çalışmalar var deniliyor fakat hala ortada bir şey yok. bizim sonumuz allaha emanet arkadaşlar….

 • adnan arı

  6 senedn beri şekeer fab.kampanya işçisiyim ama bodromda sadece2 senelık kıdem yılı yazıyor çıkıs adıgım için benim tazminat hakkım var mı sendika başkanı oğuz kalaya sordum senin tzınat hakkın yok dedibunu söyleyen sendıka temsilcisi sizce bu adaletmi hakkımı arayamammı