Çözümsüz kalan maddeler Kamu Personeli Dayanışma Kurulu’nda görüşülecek

Kamu görevlileri sendikaları ile hükümet arasında yapılan toplu sözleşmede çözümsüz kalan 161 madde, kasım ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında toplanacak Kamu Personeli Dayanışma Kurulu’nda görüşülecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik’in başkanlığında yapılacak toplantıda, memurlara grev hakkı verilmesi, 2005’ten sonra göreve başlayan memurlara 1 derece verilmesi, sözleşmeli personel ile 4-C kapsamındaki geçici personelin kadroya atanması, mobbing uygulamasına maruz kalan personelin korunmasına yönelik yasal düzenleme yapılması gibi konular değerlendirilecek.

Takipçisi olacağız

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, memurlar ile hükümet arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinin yasal olarak 22 günde tamamlanması gerektiğini belirterek, ”Görüşmelerde, tüm konuların çok önemli olduğu ancak zaman sıkıntısı nedeniyle bazı maddelerin Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda görüşülmesinin daha uygun olacağı karara bağlandı. Kasım ayında yapacağımız toplantıda, memurların 161 maddelik taleplerinin hangi yöntemlerle çözüleceği karara bağlanacak ve taraflar arasında bir protokol imzalanacak. Sorunların çözümü için belirlenecek yöntemlerin de takipçisi olacağız” diye konuştu. (AA)

You may also like...

 • TÜİK 4c’Lİ

  toplu sözleşmede kazanamadıklarınızı protokolle mi alacaklar?Allahaşkına bunlara inanan var mı hala?Toplu sözleşmede 3 sendika 19 tane talepte bulundu.Peki kaçı gerçekleşti biliyor musunuz? Hiç biri gerçekleşmedi.Önümüzde ki senenin zamı da belli %3.Bozdurun bozdurun harcayın.Bunlar gibi dost varken düşmana ne gerek var ki?

 • mustafa

  doğrusun kardeşim. insanları gözünün içine baka baka kandırmak ne kadar kolay olmuş . ama buna rağmen yalan söyleyenler yetkili sendika olabiliyor. hiçbir kazanımları olmasa bile. vah vah. bunlar nasıl hesap verecek yüce Allaha.

 • TÜİK 4c’Lİ

  Toplu sözleşmeden sonra bu arkadaşın bir lafı vardı.”Bu toplu sözleşmeden en karlı 4/c ‘ liler çıkmıştır.” Sizlerin yorumu nedir? bilemiyorum ama pişkinliğin bu kadarı da fazla değil mi? Sizlere üye olan arkadaşları bari düşünün.Bu dünyanın öbür dünyası da var beyler…
  4/ c ‘ lilerin aldığı maaşcıkla bir ay geçinin de bir görelim..