Çelik: “Mutfakta güzel bir çalışmamız var”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ”Parçalı personel rejimimizin, derli toplu hale getirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bakan Çelik, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaretinde yaptığı konuşmada, “devlet personel rejimi” üzerinde çalışmaları olduğunu belirtti.

“Parçalı personel rejimimizin derli toplu hale getirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor” diyen Çelik, mevcut durumda sözleşmeli çalışan personelin 6 gruptan oluştuğunu söyledi.

Çelik, “4/C gibi farklı statüler var. Bunları acaba nasıl derleyip toparlayabiliriz diye mutfakta güzel bir çalışmamız var. Bunu sosyal taraflara açtığımız zaman kamuoyuyla paylaşmak gerekiyor. Türkiye’nin önünde önemli süreçler var. Bir an önce bunlar çıksın ve bu parçalı durumdan bizim personel sistemimiz kurtulsun isteriz” diye konuştu.

Tekirdağ’ın, istihdam edilen işçi ve benzeri konularda, Türkiye’nin önde gelen illeri arasında yer aldığını ve kısa süre içinde önemli bir atılım gerçekleştirdiğini kaydeden Çelik, Türkiye’de bir taraftan işsizlik yaşanıyorken diğer taraftan Tekirdağ ve Gaziantep gibi iş potansiyeli olan illerde işletmelerin vasıflı çalıştıracak eleman bulmakta sıkıntı çektiğini anlattı.

Vali Yerlikaya da Tekirdağ’daki sanayileşme başta olmak üzere diğer alanlardaki yaşanan gelişmeler hakkında Bakan Çelik’e bilgiler verdi. (AA)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugün sabah Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ndeki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasının açılışına katıldı. Bakan Çelikdaha sonra, Tekirdağ’a geçti ve Vali Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilerin, İmralı süreci ile ilgili soruya bakan Çelik, ‘Hükümetin başlattığı bu sürece karşı böyle bir atmosfer oluşmuşken ve millet iradesinin neredeyse yüzde 90′ının destek verdiği bu süreçte, İmralı’ya gidip, gelenlerin basın karşısında kullandığı dil oldukça yakışıksız bir dildir. Muhataplar dillerine hakim olmalı. Bu konuşmalar sürece katkı sağlamaz. Yüzde 90′ın desteklediği halkı da yaralayıcı bir üsluptur. Süreç önemli bir süreçtir. Hükümet süreci başlatarak önemli bir risk almıştır. Fakat olayların içersindeki aktörlerin mutlaka dillerine hakim olması gerekir ve süreç doğru ise ki doğru bir süreçtir. Ben bunu Şanlıurfa’da, Mardin’de ve Bursa’da da aynı şeyleri söyledim ve gördüm. Vatandaş bunu tecil ediyor. Umarım bundan sonra herkes söylediğine dikkat eder, bu bela bu kara bulut ülkemizi terk eder gider.ödedi.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN STATÜSÜ ÇOK DAĞINIK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4/C’lilerle ilgili sorulan bir soruya ise, ’4/C liler ile ilgili çalışmalarının devam ediyor. Bakanlığımızın 4/C lilere tanıdığı imkanlar ilk zamanlarda gayet memnun edici karşılanmıştı. Ancak şimdide kadro istiyorlar, yeni statü talepleri var. Bu konuda yeni gelişmelerde var. Mesela geçtiğimiz Mayıs ayındaki toplu sözleşmelerde, 4/C lilere 11 ay 28 gün çalışma imkanı getirdik. Bakanlığım, bu konuda mutfakta güzel çalışmalar yürütüyor dedi.

Devlet personeli rejimi konusunda ciddi çalışmaları olduğunu belirten Çelik, ‘Sözleşmeli personellerin statüsü çok dağınık, biz bakanlık ve hükümet olarak 6 gruptan oluşan bu durumu daha derli toplu hale getirmek istiyoruz. 4/C lileri demiyorum ama sözleşmeli personel oluşumunu bir araya toplamak istiyoruz. şeklinde konuştu.

Bakan Çelik, Valilik ziyaretinden sonra beraberindeki heyetle birlikte Tekirdağ Belediyesini ziyaretti. Belediye binası girişinde Başkan Op. Dr. Adem Dalgıç, Başk. Yard. Mehmet Özen, Eyüp Yiğiter, Haldun Güler, Av. Nevim Kaçar, Sinan Çetiz ile kent konseyi başkanı Levent Gündoğdu tarafından karşılandı. Makam’a geçildiğinde belediyeye yapılan ziyaretin anısına Tekirdağ da üretilen altın yaldızlı el işçiliği vazo hediye edildi.

Büyükşehir belediyesi olması planlanan Tekirdağ hakkında geniş bilgiler veren başkan Dalgıç, bakan Faruk Çelik’i Tekirdağ’ın büyükşehir olmasıyla çehresinin değişeceğini ve yatırımların artacağını, buna karşılık istihdamında beraberinde artacağını açıkladı. Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı olarak vatandaşlarımıza her türlü hizmeti götürüyoruz. Bundan sonrada buna devam edeceğiz dedi.
Ziyaret ardından Tekirdağ da öğle yemeği için ağırlanan Bakan Çelik Hükümet caddesi üzerinde yer alan esnafları iş yerlerinde ziyaret etti. Yolda karşılaştığı tüm vatandaşlarla sohbet eden Çelik buradan Ak parti Tekirdağ İl başkanlığına geldi. Burada partililer Ak parti il başkanı Ahmet Kambur, Mrk. İlçe Başk. Av. Emrah Tunca, Kadın kolları başk. Çiğdem Koncagül ve partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Parti binasındaki görüşmelerin ardından saat 17:30 da Çorlu da yapılacak olan danışma meclisi toplantısına katılmak üzere Tekirdağ dan ayrıldı. (Tekirdağ Yeni Haber)

You may also like...

 • muhammet sarıkaya

  YOK ARKADAS BİZ 4 CLİLEREE KADRO FALAN VERMEZ BU HÜKÜMET.bu kadarda çifte standart adaletsizlik olamaz inanamıyorum bi tedas tayken gece gündüz kar yağmur soğouk sıcak demeden canımızı dişimize takıp kelle koltuta çalıstık yıllarca . ama bu hükümet bizi perişan etti. Şu anda çalıstığım kurumda şöförlük skreterlik elektrikçilik odacılık yapıyorum.ve burda okadar çok işe yaramaz bilgi birikimi olmayan insan varki anlatamam. Ve bu insanlar benim 2-3 katım maaş alıyorlar.

 • ece

  bunlara apo gibi vatan haini oacaksın ozaman belki verirler.ama bizler vatan ve iman için ne gerekirse onu yapmaya devam edeceğiz. çünkü biz vatan haini değiliz

 • 4/c li 55

  mutfaktaki güzel çalışmayı bekliyeceğiz tüp bitmese bari

 • YASİN

  Alın mutfağınızı başanıza çalın:Bizler aldığınız İşimizin, Emeğimizin ve bizleri böyle perişan ettğinizin vebalini bakalım nasıl ödeyeceksiniz. yetmedi bizlere olan kininiz nefretiniz daha nekadar sürecek bu zulüm.

 • 4c-li

  Değerli 4c li arkadaşlarım 4c ye kadro verilmiyorsa bunun sebebi hükümet değil SENDİKACILARIN ta kendisidir.Sendikacılar isterlerse yarın bizi kadroya alırlar bunu böyle bilin

 • sürüngen 4c

  hazır mutfaktayken bi kuru bi pilav yanında da bol turşu olsun Bay FARUK……..
  allah sizden razı olsun bizi berhudar ettiniz sizde olmasanız açlıktan nefesimiz kokar.
  sultanım uzun yıllar yaşaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • tedas

  o mutfağın penceresinden bize verecekleri sadece bi kuru soğan başka da bişey vermez bunlar

 • Manisalı 47c li

  Arkadaş bu mutfaktaki yemekler ne pişmezmiş sekiz yıldır hale pişecek bize sıra gelince öyle oluyor zaten siz yemeği hazırlamaya devam edin ölme eşeğim ölme.

 • misafir

  4/C ve 4/B Personel Rejimi’nde kadroya alınacak..!
  – 27 Mayıs 2008

  Şimdi yıl 2013 …Vay bee..Bu hamur çook su götürür..

 • yldz

  o mutfaktan cıksa cıksa yumurta piyaz cıkar. başka bişey cıkmaz

 • mutlu

  mutfaktaki çalışmanız herkesi 4cli yapmaktır başka bişey beklemiyom sizden

 • misafir

  kitlerde calısan euas teiaş tpao mke ve tedaş ismi şuan aklıma gelmeyen onlarca kurumda calısan 4857 ye tabi işçi arkadaslar bilindiği üzere memurluğa gecirmediler. fakat caykurdakı 4857 ye tabı ılgılı yuksek okul mezunu işçilerı 399 a tabı sozlesmelı memurluga gecırdıler..arkadaşlar bu rizeye yapılan ayrımcılık çok büyük haksızlık ve sadece rizeye özgü.HANİ AYNI YOLDAN GEÇMİŞTİK HANİ AYNI SUYU İÇMİŞTİK..??

 • murat

  4-c lafı geçtiğinde başbakan dahil tüm kabine üyelerinin yüz mimiklerine dikkat ettinizmi arkadaşlar.ben dikkat ettim.bize resmen kin güdüyorlar,ve resmen tavır içindeler.sebebide şu, ekmeğine sahip çıkmak için,özlük haklarımızın iyileştirilmesi için her platformda yaptığımız çıkışlar,bir umutla bıkmadan yılmadan dile getirdiğimiz haklı sebepler.bunlar alışmış tepkisiz,uysal insan tiplerine bizim gibi hak mücadelesi vereni gördülermi resmen nefretle bakıyorlar.benim umudum yok.buda yine temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp basına servis ettikleri yalanlardan ibarettir.halkı bu tür yalan haberlerle kandırıp hükümetin gerçekten çalışıyormuş izlenimi uyandırması için özellikle servis edilen asparagas haberlerdir.ben çevremden hep duyuyorum,hadi gözünüz aydın başbakan size söz verdi,bakan söz verdi,genel başkan yardımcısı söz verdi.ben hayır dediğimde ise nerdeyse bana inanmayacaklar.hayır ya şimdi koskoca başbakan yalanmı söylüyor diyorlar.ama malesef gerçekler böyle.

 • ibrahim

  arkadaşlar bende mevsilik işciyim 9 yıldır calışıyorum 2007 de gelen garoyuda vemediler sendika bizim ismimizi yazmadı ve ben isyan etsem kime gideyim bilmiyorum mtin olacaz vermeslerse heyer ben bu güne kadar yapmadıgım isyanı istambul göprüsün den gemdimiat acacgım saten yaşamıyoruz kaybecek ic bir şyimde kalmadı sesimide duyan yok sevenim yok sevdiyim yok 5 ay 29 gün calışıyon evlenende yok başbaknımda 5 cocuk isdiyor onuda yapamıyoruz gelsede gelmesede garro önemli deyil alıştık nasılsa kandırılmaya hergün bican gidiyo benimde kitmiş hic önemli deyil benide yanliş anlamayaın bende sinirden ne yazacamı bilmiyorum