Çelik: “4/C’liler kadroya alınmalı”

Memur-Sen Osmaniye İl Temscilcisi Mücahit Çelik; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 25.06.2013 tarihinde partisini grup toplantısında yaptığı açıklama ile 4/B’lilerin kadroya geçirildiğini açıkladığını ancak 4/C’li çalışanların kadroya alınmasına ilişkin bir açıklamanın yapılmamasını değerlendirdi.

Çelik yaptığı açıklamada; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında 4/B’lilerin kadroya geçirileceğini açıkladı. Sadece 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi yeterli değildir. 4/C’liler, Devlet Arşivlerinde çalışan sözleşmeli arşiv uzmanları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev yapan spor uzmanı ve antrenörler, kamu kurum ve kuruluşlarının yurt dışı teşkilatlarında çalışan sözleşmeli personel de kadroya alınmalıdır.” dedi.

Çelik, “Memur-Sen olarak, kamudaki 4/A, 4/B, 4/C şeklindeki farklı istihdam modellerinin kamu çalışanları arasında ayrımcılık ortaya çıkardığını her platformda vurgulayarak 4/B’lilerin ve 4/C’lilerin kadroya alınması gerektiğinin altını çizdik. 4/C’liler başta olmak üzere Devlet Arşivlerinde çalışan sözleşmeli arşiv uzmanları, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörlerin, yurtdışında görev yapan sözleşmeli personelin kadroya alınıncaya kadar kadro mücadelesine devam edeceğimizi yaptığımız basın açıklamaları, eylemler ve görüşmelerde deklare ettik.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda önceki yıl 4/B’lilerin büyük bir bölümü kadroya alındı. Mücadeleden hiçbir zaman yılmadan tüm sözleşmelilerin ve 4/C’lilerin kadroya alınmasını istedik. Bunun için İstanbul’dan Ankara’ya kadar yürüyüş eylemi gerçekleştirdik. Yaptığımız mücadelenin sonucunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin bu günkü grup toplantısında aralarında daha önce bir kısmı kadroya geçirilmeyen adliyelerde çalışan zabıt katiplerinin de yer aldığı 4/B’lilerin kadroya alınacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan’ın yaptığı bu açıklamayı da Büro Memur-Sen olarak yeterli görmüyoruz. Sözleşmeli ve geçici personel istihdamının sona erdirilmediği bir düzenleme beklentileri ve haklı talepleri yeterince karşılayacak bir içeriğe sahip olamaz. Bu çerçevede, Haziran ayı içerisinde TBMM Genel Kurulu’na sevk edileceği anlaşılan düzenlemenin içerisine;- TÜİK ve diğer tüm kurumlarda görev yapan 4/C’li personel, – Devlet Arşivlerinde çalışan sözleşmeli arşiv uzmanları,- Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev yapan spor uzmanları ve antrenörler,- TRT’de çalışan sözleşmeli çalışanların,- Kamu kurum ve kuruluşlarının yurt dışı teşkilatlarında çalışan sözleşmeli personel de dahil edilmelidir.

Aksi taktirde Memur-Sen olarak eylem Genel Merkezin belirleyeceği bir takvimde alanlara ineceğiz. Bu isteklerimiz gerçekleşinceye kadar Memur-Sen olarak mücadelemizi sürdüreceğiz.” Şeklinde konuştu. (Başak Gazetesi)

You may also like...