Çalışma süreleri 11 ay 28 güne çıktı

Toplu Sözleşme görüşmelerinin 7. oturumunda 4/C’li personele müjde geldi.

Toplu sözleşme görüşmelerinde ısrarla üzerinde durduğumuz konulardan bir tanesi olan 4/C’li personelin çalışma süresi konusunda Kamu İşveren Heyeti ile anlaşma sağladık. Bundan sonra bütün 4/C’li personelin çalışma süresi 11 ay 28 gün olarak belirlenecek.

Bu kazanımın tüm 4/C’li çalışanlara hayırlı olmasını dilerken, bu konudaki temel talebimizin ve mücadelemizin tüm sözleşmeli, 4/C’li ve geçici personelin kadroya geçirilmesi olduğunu bir kez daha hatırlatır, desteklerinden dolayı tüm kamu görevlilerine teşekkür ederiz. (Türk Eğitim-Sen)

You may also like...

  • misafir

    Çok iyi bir başarı değil bence bunu haber yapmanıza gerek bile yok hani kadro alınacaktı bizler 4c li olarak bir kimliğimiz olsun istiyoruz bizlerde diğer memurlar gibi haklarımızın verilmesini istiyoruz

  • ebubekir

    öl söz verme ölsözünden dönme sayın başbakanım seçimden önce 4/clilerede kaduro verileçek demişti ama ne hikmetse kaduro yerine bize 11 ay 28 gün yaptık diye sevinip haber yapılmasın çünkü biz hiç sevinemedik öylde olsa köleyiz böylede olsa köleyiz nezaman bu kölelikten kurtuluruz nezaman kaduro verilirse.