Büyük imza kampanyası başladı

4/C’liler, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kendilerine verdiği ‘kadro’ sözünü tutması için imza kampanyası başlattılar.

4/C’liler, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kendilerine verdiği ‘kadro’ sözünü tutması için imza kampanyası başlattılar.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın genel seçimler öncesi katıldığı bir televizyon programında “Seçim sonrası yapacağımız bir yasal düzenleme ile 4/C ‘lileri kadroya alacağız” şeklindeki açıklaması ile verdiği sözü tutmasını talep eden, 657 sayılı devlet memuru kanununun 4. Maddesinin C fıkrası kapsamında, 4-C’li geçici personel olarak istihdam edilen çalışanlar “ÖZELLEŞTİRME MAĞDURU 4/C’LİLERE KADRO VERİLSİN” sloganıyla ülke genelinde “İmza Kampanyası” başlattılar.

Kampanya kapsamında toplanan imzalar; “Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK ile Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU”ya ulaştırılacak.

4/C’li çalışanlar kampanya kapsamında yaptıkları açıklamada aşağıdaki bilgilere yer verildi: “Birçoğumuz KPSS sınavı ile çeşitli kamu kurumlarına kadrolu olarak yerleştiğimiz halde kurumların özelleştirilmesinden dolayı, biz çalışanların hakları kısıtlanarak 4/C statüsüne (geçici personel olarak) yerleştirildik. Yerleştiğimiz kurumlarda herkesle aynı işi yapmamıza rağmen aynı haklara sahip olmamamız ayrımcılığa yol açmaktadır. Bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak için, 13 Haziran 2011’de verilen sözlerin tutulması için, adalet için 4/C’lilere kadro verilsin. (Enerji Magazin)

Kampanyaya katılarak sizde destek vermek için buradan oy kullanabilirsiniz.

You may also like...