Bu canların hesabını kim verecek?

Diyarbakır’da 4 C mağduru eski Tekel işçisi bir kişi, çalıştığı okulda tavana astığı iple intihar etti.

Edinilen bilgilere göre olay, Bağlar ilçesi Kuruçeşme semtinde bulunan, Celal Güzelses İlkokulu’nda meydana geldi. İddiaya göre, daha önce Tekel’de çalışan Refik Doğan (42) özelleşen kurumla birlikte 4 C statüsüne alınarak Celal Güzelses İlkokulu’nda hizmetli olarak çalışmaya başladı. Aldığı maaş ailesini geçindirmeye yetmeyince arkadaşlarından ve çevresinde borç almaya başlayan Doğan, borçları ödeyemediğinden bunalıma girerek gece geç saatlerde çalıştığı okulda iple kendisini tavana asarak yaşamına son verdi. Sabah saatlerinde SBS sınavı için okula gelen görevliler, Refik Doğan’ın odasına girdiklerinde iple tavana asılı olarak kendisini bulunca durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Doğan’ın cansız bedenini otopsi için Diyarbakır eğitim ve Araştırma Hastanesi Dağkapı Kampüsü’nde bulunan morga kaldırdı. Polis ekipleri ise olay yerinde inceleme başlattı.

Doğan’ın cansız bedeni yapılan otopsinin ardından teslim edildiği ailesi tarafından Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Doğan’ın arkadaşları bu durumun borçtan kaynaklandığını ileri sürdü. Doğan’ın arkadaşları, kendilerinin de borç batağında olduklarını, özleştirmenin ardından birçok arkadaşlarının intihar ya da kalp krizinden öldüklerini belirterek yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını talep etti. (İHA)

Çözüm bulmak için daha kaç can kaybedilmesi gerekiyor? Giden bu canların hesabını kim verecek? Arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz. (Özelleştirme.Net)

You may also like...