Bir imam-hatip operasyonu daha yolda

Diyanet İşleri Başkanlığından geçici imamlara şok. 4995 geçici personel, imam olarak atandıkları camilerde temizlikçi olarak işe başlayacak.

KPSS Cafe adlı internet sitesinin haberine göre Diyanet İşleri Başkanlığında ‘geçici imam krizi’ çıktı. 2017 yılı başında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan bir sınav ile “İl Müftülükleri bünyesinde boş bulunan imam hatip kadroları için geçici cami görevlisi” alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan sınav ilanına binlerce başvuru alındı.

2016 KPSS’den 50 ve üzeri puan alan imam hatip lisesi mezunları başvuru yaptı. Başvuruların alınmasının ordan geçici imam görevlendirilmesi için sınav yapıldı ve yapılan sözlü mülakattan 70 ve üstü puan alan 4 bin 995 kişi de köy camilerinde imam-hatip olarak görevlendirildi. 4 bin 995 geçici imam, belrilenen köylerde iş başı yapmaya hak kazandı.

Geçici olarak ataması yapılan 4 bin 995 imam ise kendilerine gelen mesaj ile şok oldu. “Geçici imam hatip” diye işe alınanlar, camilerde temizlikçi yapıldı. 4 bin 995 geçici imam, bu duruma “Bizi oyuna getirdiler” diyerek isyan etti.

Bu durum akılara daha önce yapılanları getirdi. Daha önce de geçici imam-hatip olmaz diyerek binlerce imam-hatip ve kuran kursu öğreticisi kadroya alınmıştı. Şimdi de imamdan temizlikçi olmaz hem de geçici olmaz diyerek kadroya alma altyapısı oluşturulduğunu düşünüyoruz.

İmamdan, ebeden, hemşireden geçici olmaz deyip kadro veren ama iş 4/C’liye gelince Nuh deyip peygamber demeyen idarecileri ve bilmeyen-duymayan-görmeyen sendikacıları Allah’a havale ediyoruz. (Özelleştirme.Net)

You may also like...