Başbakana Mektup Kampanyası

Hazırlanmakta olan sözleşmeli personele kadro verilmesi çalışmaları kapsamına geçici personelinde dahil edilmesi için başbakana mektup kampanyası başlatılmıştır.

Başbakan’ın 16 Nisan’da Memur-Sen genel kurulunda sözleşmeliye verdiği kadro sözünden sonra bir takım açıklamalar yapıldı. Böyle bir şeyin olup olmayacağı ya da nasıl olacağı hakkında kesin bir bilgi henüz yok. Ancak ilerleyen günlerde bir takım düzenlemeler yapılacağı kesin. Bilindiği üzere çalışma bakanının yapmış olduğu açıklamalarda bu kapsamda sadece sözleşmeli personelin olduğu ifade edilmişti. Bu yüzden vakit çok geç olmadan, bu kapsama geçici personelin de dahil edilmesi noktasında bir girişim yapılması uygun olacaktır.

Bu amaçla bir mektup ve bir basın açıklaması hazırlanmıştır. Her il basın açıklamasını yaparak, mektubu ilindeki Ak Parti yetkilisine teslim edecektir.

Bilindiği üzere sayın başbakan, seçim gezileri nedeniyle şehirleri dolaşmaktadır. Bu yüzden mektupların elden kendisine ulaştırılması daha iyi olacaktır. Mektupların birebir ulaştırılması çok zor olacaktır. O yüzden her il mitingden en az bir kaç gün önce, Cumartesi ya da Pazar gününe gelecek şekilde, Ak Parti il başkanlığından randevu alıp, aşağıda örneğini verdiğimiz mektubu; başbakana ulaştırmak üzere, il başkanına teslim edecekler. Sonrasında yine ekte sunduğumuz basın açıklamasını yaparak; yerel basında yer bularak kamuoyu oluşturacaktır.

Tüm iller bunu yaptıkça ülke gündeminde de yer bulması muhtemeldir. Her kes ne yapacağız diyerek birilerinden yardım beklemesin. Bu durumu kendisine görev sayarak bu organizasyonu illerinde sağlasın. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; bu organizasyonun bir 4/C organizasyonu olduğudur. Yani kim hangi sendikaya üye olursa olsun bu eyleme destek vermelidir. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz.

Senaryo olarak; Ak Parti il başkanlığından randevu alınıp mektup teslim edilecek ve sonrasında il başkanlığı önünde basın açıklaması yapılacak dedik. Ancak bu illerin durumuna göre değişiklik gösterebilir. İl başkanlığı olmaz, seçim bürosu olur. Ya da eğer hiç randevu alınamazsa; mektup, postaneden başbakanlığa gönderilir ve basın açıklaması postane önünde yapılır. Bunu her il kendisi uygun şekilde ayarlayabilir.

Önemli bir hususta mektup ve basın açıklaması içeriğidir. Ekte sunduğumuz mektup ve dilekçe birbirine paralel ve stratejik metinlerdir. Üzerinde çok düşünülerek hazırlanmıştır. Bu metinlerin kullanılması uygun olacaktır. Ama yine de değiştirmek isteyen iller kendi metinlerini hazırlayabilirler. Fakat unutulmamalıdır ki bu süreç bir muhalefet ya da itiraz süreci değil; uzlaşma ile sorun çözme süreci olacaktır. Metinler hazırlanırken buna dikkat edilmelidir.

Ayrıca basın açıklamalarında ne kadar çok kişi olursa o kadar ses getirecektir. Ankara’ya gelemiyorum, hafta içi oluyor izin alamıyorum diyenler için bir fırsat. İlde görev yapan tüm 4/C’lilerin katılması sağlanmalıdır. Organizasyonu
yapacak arkadaşlarımıza hepimiz destek olalım. her işi onlara bırakmayalım. Herkes birbirine haber versin ve katılımı sağlasın.

Organizasyonun gününü kararlaştıran iller, ozellestirme@gmail.com adresine e-posta göndererek durumu bildirdiği takdirde sitede yayınlanacaktır.

Dikkat: Dosyalar hatalardan dolayı yeniden düzenlenmiştir. Daha önce indirmiş olanlar tekrar indirsin.

Başbakan Erdoğan’ın Mayıs ve Haziran Aylarındaki Miting Tarihleri
4 Mayıs Çarşamba Kastamonu -Amasya
5 Mayıs Perşembe Osmaniye
7 Mayıs Cumartesi Yığılca-Düzce- Zonguldak
8 Mayıs Pazar Kilis-Kahramanmaraş
10 Mayıs Salı Afyon- Kütahya
11 Mayıs Çarşamba Edirne- Tekirdağ (Çorlu)
12 Mayıs Perşembe Balıkesir- Yalova
13 Mayıs Cuma Manisa -Denizli
14 Mayıs Cumartesi Rize-Giresun
15 Mayıs Pazar Mersin-Antalya
17 Mayıs Salı Yozgat- Malatya
18 Mayıs Çarşamba Tokat -Çorum
19 Mayıs Perşembe Siirt
20 Mayıs Cuma Van-Kars
21 Mayıs Cumartesi Hakkari -Şanlıurfa
22 Mayıs Pazar Kocaeli-Bursa
24 Mayıs Salı Şırnak -Batman
25 Mayıs Çarşamba Kırıkkale-Nevşehir
26 Mayıs Perşembe Niğde-Aksaray
27 Mayıs Cuma Aydın-Muğla
28 Mayıs Cumartesi Hatay -Eskişehir
29 Mayıs Pazar Kayseri-Ankara
31 Mayıs Salı Ordu-Trabzon
1 Haziran Çarşamba Diyarbakır
2 Haziran Perşembe Uşak-Isparta
3 Haziran Cuma Konya-Samsun
4 Haziran Cumartesi Adana-İzmir
5 Haziran Pazar Sakarya-İstanbul
7 Haziran Salı Adıyaman-Mardin
8 Haziran Çarşamba Elazığ-Bingöl
9 Haziran Perşembe Sivas-Gaziantep
10 Haziran Cuma Erzurum-Ağrı

You may also like...