Başbakan müjdeyi verdi ama..!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti grup toplantısında müjdeyi verdi ama..!

Kamuda çalışan bir kısım sözleşmeli personelin devlet personeli kadrosuna geçeceğini açıkladı. Ancak 4/C’lileri saymadı.

Başbakan, toplamda 96 bin 500 kişiyi bulan 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personelin kadroya geçirileceği müjdesini verdi. 4/C’liler kadro dışı kaldı. Böylece uzun zamandır kadro beklentisi içerisine girmiş olan 4/C’liler hayal kırıklığına uğramış oldu.

İşte Erdoğan’ın Konuşmasının Tam Metni

Geliyorum çok daha geniş bir metni ilgilendiren müjdemize. Değerli milletvekili arkadaşlarım, yapacağımız bir düzenleme ile kamuda çalışan bir kısım sözleşmeli personelin devlet memurları kadrosuna geçmesine imkan tanıyoruz. 25 haziran 2013 tarihi itibariyle, yani bugün. Bundan sonrası geçerli değil. Bugün itibariyle geçmişe yönelik, görevde bulunan; 1- 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 2- 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 3- 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli devlet memuru kadrosuna geçebilecektir. Bu kapsamda şu anda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi de inşallah sür’atle bu yasama döneminde yapmış olacağız. Yani tatile girmeden bu işi inşallah bitireceğiz. Sözleşmeli personelimize, onların ailelerine hayırlı olsun diyorum. (Özelleştirme.Net)

You may also like...