Bakan’dan yardım istediler

Sen Şube Başkanı İsmail Damar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e öğretmenlerin hükümetten beklentilerini içeren bir dosya sundu.

Eğitim-Bir-Sen Başkanı İsmail Damar, İHA’ya yaptığı açıklamada, “Memur-Sen Temsilcileri ve Konfederasyona bağlı sendikaların başkanları olarak Havran’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’le, Ek Ödemeler, TBMM’de görüşülen Sendikalar Kanunu ve Toplu Sözleşme Yasa Tasarısı, Kamuda Sözleşmeli 4/C’li olarak çalışanların maaş ve özlük hakları ve SGK tarafından kamu kurumlarına kesilen idari para cezaları gibi konularda görüş, öneri ve beklentilerimiz dile getirilerek taleplerimiz yazılı rapor halinde Bakanımız Faruk Çelik’e sunduk”dedi.

Ak Parti İlçe Teşkilatı’ndaki görüşmeye, Havran Memur-Sen Başkanı Seyfullah Akkaya, Eğitim-Bir-Sen Başkanı Nuri İnan, Edremit Eğitim-Bir-Sen yönetim kurulu üyesi Orhan Yağmuroğulları, Mehmet Karabulut, Burhaniye Memur-Sen Başkanı Sadrettin Küçükkaya, Balıkesir Büro Memur-Sen yönetim kurulu üyesi Salim Uras, Gömeç Memur -Sen Başkanı Mahmut Şen’de hazır bulundu.

Görüşmede, Çalışma Bakanı Faruk Çelik talepleri değerlendireceğini ve elinden geleni yapacağını ifade ederek, talep edilen konuların hassas ve önemli olduğunu, önümüzdeki günlerde sendikalar ve toplu sözleşme yasa tasarısının yasalaşacağını rapordaki taleplerin değerlendirileceğini, çalışanlarımızın taleplerini karşılamak noktasında gerekenin yapılacağını belirtti.

Çelik, gündeme gelen ilçelerdeki SGK merkezlerinde vekaleten görevli müdürlerin asaleten atanmaları ile ilgili olarak çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek Memur-Sen yetkilileri ile yaptığı görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (İHA)

You may also like...