Bakan Çelik’ten belediye sözleşmelilerine güzel haber

Bakan Çelik, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili güzel haberi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik binlerce sözleşmeli personel i ilgilendiren müjdeyi verdi. Bakan Çelik, Akşam’a verdiği röportajda kendilerini 5393 olarak tanımlayan 18 bin sözleşmeli belediye çalışanı ve diğer kamu kuruluşlarında çalışan personelin durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çelik, “Bu arkadaşlarımız için en son partimizin Kızılcahamam kampında Sayın Başbakanımız kadroya geçirilmeleri konusunda talimat verdi. Biz de sadece belediye çalışanları ile ilgili değil, diğer tüm sözleşmeli çalışanları da kapsayacak şekilde Bakanlık olarak hazırlığımızı tamamladık. Bu konuda ilk Bakanlar Kurulu’nda bir sunum yaparak, bilgi vereceğim. Bakanlar Kurulu kararı alınarak bir sonuca ulaşılacağını ümit ediyorum” ifadesini kullandı. (Samanyolu Haber)

Özelleştirme.Net Notu: Habere kaynak olan aşağıdaki video izlenirse bunun sadece belediyelerde çalışan sözleşmeli personeli kapsadığı diğer sözleşmeli çalışanların ilerde değerlendirileceği ifade ediliyor. Kaldı ki düzenlemenin 4/C’lileri de kapsaması için “sözleşmeli personel” yanında “geçici personel” ifadesinin de kullanılması gerekiyor. Lütfen dikkatli olalım.

You may also like...