Bakan Çelik’ten belediye sözleşmelilerine güzel haber

Bakan Çelik, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili güzel haberi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik binlerce sözleşmeli personel i ilgilendiren müjdeyi verdi. Bakan Çelik, Akşam’a verdiği röportajda kendilerini 5393 olarak tanımlayan 18 bin sözleşmeli belediye çalışanı ve diğer kamu kuruluşlarında çalışan personelin durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çelik, “Bu arkadaşlarımız için en son partimizin Kızılcahamam kampında Sayın Başbakanımız kadroya geçirilmeleri konusunda talimat verdi. Biz de sadece belediye çalışanları ile ilgili değil, diğer tüm sözleşmeli çalışanları da kapsayacak şekilde Bakanlık olarak hazırlığımızı tamamladık. Bu konuda ilk Bakanlar Kurulu’nda bir sunum yaparak, bilgi vereceğim. Bakanlar Kurulu kararı alınarak bir sonuca ulaşılacağını ümit ediyorum” ifadesini kullandı. (Samanyolu Haber)

Özelleştirme.Net Notu: Habere kaynak olan aşağıdaki video izlenirse bunun sadece belediyelerde çalışan sözleşmeli personeli kapsadığı diğer sözleşmeli çalışanların ilerde değerlendirileceği ifade ediliyor. Kaldı ki düzenlemenin 4/C’lileri de kapsaması için “sözleşmeli personel” yanında “geçici personel” ifadesinin de kullanılması gerekiyor. Lütfen dikkatli olalım.

You may also like...

 • sezer keyfidarlar

  bana ne belediyenin dalkavuk personelinden 4c ye her zaman hava civa bunların hepsine ampulune alayına lanet olsun hepsi pislik namert

 • MUSTAFA

  sayın bakan bu işi ne kadarda uzattınız. 3 günde bitecek işi 3 yıldır çözemediniz. bu nasıl gaflet tir. bu nasıl ayrımcılık. Allahtan korkun . aylardır bu meseleyi net olarak ifade bile edemediniz. yazık yazık. 4/c lilere yıllardır yapılan bu ayrımcılığın hesabını muhakkak yüce Allah soracak zaten. Siz devam edin bu zulme….

 • kara

  hükümetin varsa yoksa belediyede çalışanlar vede taşeron işçiler ile ilgili çalışmaları var ya neden 4 clilerle çalışma yapılmıyor,neden biliyormusunuz biz 4 cliler başka ülke vatandaşlarıyızda ondan el insaf bizlerde bu vatan için mücadele ediyoruz,ülkemize hizmet etmek için elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz vede kazanmış olduğumuz parayı helalından kazanıyoruz,allah aşkına bizlerede yardımcı olun,bizleride bu kölelik sisteminden kurtarın.

 • Yasin AKTAN

  Daimi işini Kadrosunu, Tüm Hakalarını gasp ederek hayatını perişan ettiğiniz ÖZELLEŞTİRME mğdurlarına ne zaman aldığınız haklarını vereceksiniz. Ne zaman bu ayrımcılığı son vereceksiniz, Nezaman bizlere olan kininiz biticek. Bir kavme olan kininiz, nefretiniz sizi adaletsizliğe sevketmesin (Maide 8) 15-20 Yıllık Emeğimizi hiçe saydınız Yaşantimizi altüst ettiniz. yetmezmi yeter artık yeter.

 • osman mustafa

  belediyecileri başka kurumlara atayıp işçi statüsünde çalıştırıyorlar maaşları iki katı 4/c li isterse acından ölsün bize üvey evlat muamelesiyapıyorlar bu hükümetin sonuda elbet pargalı ibrihim sonu gibi olur inşallah lafa geldimi ben yetimin hakkını yedirmem diyor 1 sene önce belediyeye giren personele kadro veriyor böyle bir zihniyete oy verenler düşünsün ben hergün bela okuyorum……