Ayhan ÇİVİ, Bakanlar Kurulu Kararı’nı değerlendirdi

Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan ÇİVİ, dün yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı’nı sosyal medyada yaptığı bir canlı bağlantı ile değerlendirdi.

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Kondeferasyonu Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan ÇİVİ, sosyal medya hesabından bir canlı yayın yaparak 4/C’lilerin 4/B’ye geçiş şartlarını belirleyen Bakanlar Kurulu Kararı’nın neler getirdiğini değerlendirdi.

Çivi, geçmişten günümüze 4/C uygulamalarını anlatarak başladığı sunumuna, Bakanlar Kurulu Kararı’nın; TÜİK, Özelleştirmeden gelenler ve kısmi zamanlı çalışanlar için neler getirdiğini ve aralarındaki farkları anlatarak devam etti. Geçmiş durumla şimdiki durumu kıyaslayan Çivi, özetle bu kararın kimseyi mutlu etmediğini, zaten kapalı kapılar ardında gizli toplantılarla hazırlanan bu düzenlemenin olumsuz olacağının belli olduğunu ifade etmiştir.

Ücretler konusunda da bir açıklama yapan Çivi, kararda sadece 206 TL ek ödeme bilgisinin yer aldığını, diğer ücretlerin ise düzenlenecek olan kişisel sözleşmelerde yer alacağını söyledi. (Özelleştirme.Net)

You may also like...