Arınç: Belediyelerde çalışanların kadroya geçme ihtimali var.

Arınç, “Anayasada artık değişiklik paketleri yapmayacağız. Sil baştan yeni bir anayasa yapacağız” dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nuh Albayrak’ın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye Toplantıları’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yeni anayasa konusunda AK Parti’nin çok samimi olduğunu söyledi. Arınç, “Anayasada artık değişiklik paketleri yapmayacağız. Sil baştan yeni bir anayasa yapacağız” dedi.

Sözleşmeli statüsünü kaldırmak istiyoruz

Arınç, “Belediyelerde çalışanların kadroya geçme ihtimali var. Bu konuda çalışma yapılıyor” dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Sözleşmelilerle ilgili çok önemli adımlar atıldı. En son çıkardığımız kanun hükmünde kararname ile bazı düzenlemeler yaptık” dedi. Kamu kurumlarında sözleşmeli çalışan personelin durumuyla ilgili bir soruyu cevaplandıran Arınç, şunları söyledi: “Kamuda ‘geçici’ diye bir statü bırakmamak düşüncesindeyiz. Bu, zamanla tamamlanacak. Şimdi belediyelerde çalışanların kadroya geçme ihtimali var. Bu konuda çalışma yapılıyor. Ama bunu çok açık söylediğimiz zaman çok büyük bir beklenti olacak, talepler güncellenecek, her gün kapılar çalınacak. Biz çok dillendirmek istemiyoruz ama artık kamuda sözleşmeli, geçici bırakmamak gibi bir düşüncemiz var. Bunun üzerinde de devlet personel daire başkanlığımız çalışıyor.” (Türkiye)

You may also like...

 • rıfkı

  BELEDİYE -BELEDİYE-BELEDİYE NE WAR BU BELEDİYEDE YAAAA….TORBA YASA İLE BELEDİYELERİ BOŞALTTILAR ŞİMDİ DE O KADROLARI DOLDURMAYA ÇALIŞIYORLAR EN KOLAY KADROLAŞMANIN YAPILAÇAĞI KURUM BELEDİYEEE…

 • KRAL

  RIFKI BEY BELEDİYELERDE TORBA YASASIYLA GİDENLERİN YERİNE İŞÇİ ALIMI YAPILAMIYOR..MEMUR,İŞÇİ VEYA SÖZLEŞMELİ ALINABİLMESİ İÇİN %4O GELİR VE GİDER ORANLARI VAR..YANİ YILLIK GİDERLER,GELİRLERİN %40 INI AŞMAYACAK..BU YÜZDEN BELEDİYELER PERSONEL ALAMADIĞINDAN TEKNİK ELEMAN YETERSİZLİĞİNİ SÖZLEŞMELİ İLE ÇÖZÜYOR..SÖZLEŞMELİLERDE SİYASETÇİ BASKISI ALTINDA ZOR GÖREVLERDE MÜCADELE VERİYOR..BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ???

 • sozlesmeli

  belediye sözleşmelileri, daha doğru ifadeyle mahalli idarelerdeki sözleşmeli personel, iş güvencesi açısından en zayıf durumda olan sözleşmelilerdir. belediye başkanının iki dudağı arasındasınızdır. meclis üyelerinin kaba tavırlarına maruz kalır, olmayacak işlerin yaptırılması konusunda baskı altına alınırsınız. sözleşmeli personele kadro verilmesine yönelik KHK kapsamı dışında tutulmasından sonra, başbakanımızca, seçimlerden hemen ertesinde bu personele de kadro verilmesine ilişkin çalışmaların başlatılacağına dair söz verilmiş idi. O günden beri tüm belediye sözleşmelilerinin gözü kulağı verilecek müjdede. hala bekliyoruz. biz başbakanımızın verdiği söze inanıyoruz. ama her gün daha da yıpranıyoruz. İşte yine yıl sonu geldi ve Gaziantepte, Kiliste, daha bir çok belediyede onlarca sözleşmeli arkadaşımızın sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyumlarını aldık. Lütfen artık net birşeyler söylensin, bu bekleyiş çileye dönüştü

 • mehmet daltaban

  belediyetaşören işcisiyiz bizlere kadro varmı netbir cevap istiyoruz yada maaşlara fark yapılacakmı