Anayasa Mahkemesi çalışmaya başladı

Anayasa Mahkemesi’nin uzun bir aranın ardından geçtiğimiz hafta çalışmalarına başladığı öğrenildi.

AYM Başkanı Haşim Kılıç’ın üyelere Anayasa Mahkemesi’nin yapısına ilişkin uyum yasasının “çıkmasının vakit alacağını” ilettiği ve bu nedenle yüksek mahkemenin toplanmasına karar verildiği ortaya çıktı.

Anayasa Mahkemesi uzun bir aranın ardından geçtiğimiz hafta toplanmaya başladı. Toplanma kararını Başkan Haşim Kılıç’ın Anayasa değişikliğinden sonra yapısı değiştirilen AYM’nin yeni yapısına ilişkin “uyum yasasının çıkmasının zaman alacağını” üyelere bildirdiği ve bu gerekçeyle yüksek mahkemenin geçen hafta toplanmaya başladığı öğrenildi. Başkan Kılıç, ayırca Anayasa Mahkemesi’nin önünde çok sayıda dosya bulunması nedeniyle de bu kararı aldı. AYM önünde, onbinlerce işçiyi ilgilendiren 4/C yasasının iptali istemi bulunuyor.

You may also like...

  • tuğrul

    hakkımızda hayırlısı olur inşallah

  • Daha uzayacak gibi görünüyor. İnşallah iyi bir sonuç çıkarda bizim gibi olanlar sevinir.Bir yıl daha sürer gibi geliyor.Hepize hayırlı olsun.Şu anda zaten ücretsiz izindeyiz.Hepimiz maddi açıdan zor durumdayız.2011 Sözleşmeleri Bakanlar Kurulundan ne zaman çıkar bakalım.İstedikleri zaman çıkarıyorlar.Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Allah hepizin yardımcısı olsun.

  • 4c yasasını çıkışlardan sonraya bıraktılar yine sıkıntılar devam edecek. yeni sözleşmelerde yine aynı

  • 4c yasasını çıkışlardan sonraya bıraktılar yine sıkıntılar devam edecek. yeni sözleşmelerde yine aynı 4 c den arkadaşlarla yazışmak istiyorum adres