Akdağ: Mevcut mevzuat uygulanmaktadır

Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ’a 4/C’li personel için döner sermaye ve aile yardımını sordu.

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) – Sayın Başkanım, teşekkür ediyorum.

Sorularım Sayın Sağlık Bakanına.

Sayın Bakanım, on yıllık iktidarınız döneminde Muğla’ya hiçbir yatırım yapmadınız. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi iki yıldır öğrenci alıyor ama ortada bir araştırma hastanesi yok. Muğla araştırma hastanesi ne zaman yapılacak? 100 yataklı Ortaca devlet hastanesi ne zaman yapılacak? Bodrum devlet hastanesi ne zaman yapılacak?

Bakanlığınız birimlerinde çalışan 4/C’li personele döner sermaye ve aile yardımı ödenmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır?

Teşekkür ediyorum.

* * *

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ (Erzurum) – Değerli Başkanım, teşekkür ediyorum.

4/C’li personele verilecek döner sermaye ya da aile yardımlarıyla ilgili hususlar şu anda mevcut mevzuatına göre yapılmaktadır. Zaten bizim Bakanlığımızda ciddi sayıda 4/C’li personel de yok; daha ziyade 4/B’li ya da 4924’e bağlı sözleşmeli personellerimiz var. (Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul Tutanağı 24. Dönem 3. Yasama Yılı 40. Birleşim 14/Aralık/2012 Cuma)

You may also like...