Ak Parti reklamı mı yapılıyor?

Diğer bir 4/C sitesinde Özelleştirme.Net’te Ak Parti reklamı yapılıyor şeklindeki iddialar hakkında ilgili sitede yaptığım açıklamayı aynen aktarıyorum.

Forumda yayınlanan iletiler aşağıdaki gibidir;

Mine Aydın
Özelleştirme net diye bir site daha var biliyorsunuz, 4/c lilerin sorunlarını dile getiren bir site.
Yıllardır bu siteye emek veriyorsunuz hiç yakıştımı bu yaptığınız şeyle yıllardır verdiğiniz mücadele,
Sitenin ilk sayfasında kocaman bir reklam, reklam bir AK partilinin milletvekilliğine adaylığı ile
Bize her şey müstahak…..

UMURDİDE
GARDAŞ BİLMEZMİSİN HERZAMAN MENFAAT İLK SIRADA GELİR SENDİKALAR BİZİ BUYUZDEN SATMADIMI 78 GUN BOYUNCA KULLANDI ŞİMDİ NEREDELER

taha21
mine kardeşime kesinlikle katılıyorum bizi bu hale ak parti getirmedimi şimdi onun reklamını yapıyoruz buda neyin nesi arkadaş biri çıksın da bana bunun açıklamasını yapsın neden reklam yapıyorlar saygılar sunarım

kureli
kaldırılmış heralde ben göremedim

yiğit
Mine hanım seni tebrik ediyorum. Tepkin olmasa gözümüzün içine baka baka hem 4-c ye hizmet ediyorum diyecek hem de akp nin reklamını yapmaya devam edecekti.

Süleyman ÜSTÜN
Merhaba;

Yönetici olduğum Özelleştirme.Net hakkında yapılan bir iddiadan oluşan bu başlıkta tartışan arkadaşlar için açıklama yapmak durumundayım. Keşke; yargısız infaz yapmadan önce olayın aslı nedir öğrenilip öyle yorum yapılsaydı. Ama zihinlerde oluşan yanlış algıyı gidermek adına herkese tek tek cevap vermek istiyorum.

Sayın Mine AYDIN;
Söylediğiniz gibi yıllardır bu yolda hizmet ediyoruz. Dile kolay, 2002 yılından bu yana özelleştirme ve özelleştirme mağdurlarının sesi olduk. Bu süre içerisinde kimseden tek bir kuruş para istemedim. Yaptığım tüm masrafları siteye aldığım reklamlardan karşılamaya çalıştım. Karşıladı mı peki? Bu işten biraz anlayan birisi tıklanma oranlarının düşüklüğünden, reklam gelirlerinin ne kadar düşük olduğunu bilir. Yetmediği yerde yetirdim, bitmediği yerde bitirdim.

Şimdi gelelim olayın aslına; daha önce de başka vesileyle anlatmıştım ama yine anlatayım. Sitemizde reklam altyapısı olarak Google servisi kullanmaktayız. Servis size bir kod verir ve siz onu sitenizde uygun bir yere yerleştirirsiniz. Sizin yetkini sadece bu kadardır. Başka hiç bir şey yapamazsınız. Google sayfada geçen kelimelere göre reklamlarını kendisi seçer ve gösterir. Sitemizde Ak Parti ve hükümet aleyhine çok sayıda metin olduğu için dolayısıyla sistem hemen alakalı olarak AK Parti aday adayı reklamlarını öne çıkarmaktadır. Bunu önlemenin bir yolu yoktur. Olsaydı zaten kendi sitesinde Ak Parti’nin reklamını görmek istemeyen ilk kişinin ben olduğumun bilinmesi gerekirdi.

Sayın UMURDİDE;
Ben her zaman 4/C’nin çıkarlarını kendi çıkarlarımdan önde tuttum. Tüm imkanlarımı 9 yıldır 4/C mücadelesi için kullanıyorum. Haksızlık ediyorsunuz.

Sayın taha21;
İşte açıklıyorum, yine aynı düşünceleri taşıyorsanız saygı duyuyorum. Aksi halde özür bekliyorum.

Sayın kureli;
Sitede hiç bir değişiklik yapılmamıştır. Muhtemel kişinin kampanyası bittiği için çıkmıyordur. Az önce de ifade ettiğim gibi benim müdahale şansım yok.

Sayın yiğit;
Ben 9 yıldır 4/C’ye hizmet ediyorum, ölünceye kadar da edeceğim. Hizmeti sadece forumlarda yazı yazmak zannedenlere inat aklen, fikren ve bedenen mücadelemi sürdüreceğim.

Değerli arkadaşlar;

Beni, fikirlerimi beğenmeyebilirsiniz, yaptıklarımı yetersiz de görebilirsiniz. Ama Allah şahidim beni menfaat düşkünü, çıkar avcısı gibi göstereceğinize, anlımdan vurun razıyım. Herkes sıcak yataklarında yatarken, ben ve fikirlerimiz aynı olmasa da her organizasyonda orada olan bir grup insan, karda kışta, kavurucu güneşin altında, tüm 4/C’liler için yıllardır mücadele veriyoruz. Lütfen bir şey söylerken biraz düşünelim ve öyle söyleyelim. Burada, bana karşı yapılan ifadeler çok kırıcı ifadeler. Çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Bunu bir yanlış anlaşılma olarak kabul ediyor herkesi sağduyuya davet ediyorum

Saygılarımla
Süleyman ÜSTÜN
Özelleştirme.Net

You may also like...