Ahmet Gündoğdu’dan 4/C Değerlendirmesi

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü TRT Haber kanalında canlı yayınlanan Özel Gündem programına konuk oldu ve programda 4/C çalışanlarının sorunlarına değindi.

Ahmet Gündoğdu şunları söyledi:

Umutluyum istediklerimiz afaki değil, herbir isteği onlarca gerekçeye dayandırarak masaya taşıdık. İşte 4/C’lilere yıl 365 gün çalışma süresi 12 ay olsun dedik. 12 ay olsun demek bile onun içerisinde nasıl bir garabet varki siz 12 ay istiyorsunuz sorusunu gündeme getiriyor. Benim 4/C’lilerim 11 ay çalışıyor, evine 1 ay hiç ekmek götüremiyor 11 ay götürdüğü ekmekte çok küçük. Efendim siz şurdan geldiniz, burdan geldiniz bunun bir anlamı yok. Ben bugün ne iş yapıyorum özelleştirmeymiş şuymuş buymuş bunun sorumlusu da bu kardeşlerimiz değil. O zaman bu ekmeğin büyütülmesi, çalışma süresinin 12 aya çıkarılması, eş yardımı, çocuk yardımı, damga vergisinin onlardan sözleşme damga vergisinin alınmaması, kadro verilmesi, kadro verilmesi diyoruz zaten bir paketimiz vardı, paketin yüzde 5’lik 6’lık kesimi duruyor. 196 bin arkadaşımızın kadroya geçişine öncülük yaptık. TRT’de 800, Gençlik Spor’da 350, Belediye ve İl Özel İdarelerinde 17 bin arkadaşımız yeni müjdeyi bekliyor şu anda yoğun bir şekilde dedi.

Program sunucusunun araya girerek varmı bir gelişme hemen konusu gelmişken sorayım bir çok insanda bekliyordur sorusuna Ahmet GÜNDOĞDU:

Hayır diyen yok, olmamalıdır diyen yok. Olmalıdır’ın nasıl olması yönünde çalışıyoruz. Ben sayın Faruk Çelik’ede buradan teşekkür ediyorum. Bir kişi bile mağdur varsa bunu üzerinde durmaya değer diyor, dün toplu sözleşme masasına taşıdığım konulardan birisi de 4/C idi. Hem televizyonlarda yaptığı çıkış, açıklama için teşekkür ettim, hemde bu açıklamanın içini doldurma mecburiyetini masada dile getirdim. Bunlar haricinde Çaykur gibi belli yerlerde yaptığı iş memuriyet, kendiside memur mühendis ama yaptığı işçi statüsünde, bunlardan da bu arkadaşları kurtarmak lazım yani bu ülke bizim çalışanlar bizim, siz çalışana memuriyet yaptırıyorsunuz ama ona sen işçisin diyorsunuz, kadro vermiyorsunuz, bütün bunları gidermek gerekiyor bu sene bu bir ilk şeklinde konuştu. (4cmagdurlari Blog)

You may also like...

 • yılmaz demir

  4/c mağduriyeti

  KALAN EMEKÇİYE SELAM OLSUN

  Bu TEKEL ciler gider olduk
  Kalanlara selam olsun
  Bizim için hayır dua
  Kılanlara selam olsun

  Ecel büke belimizi
  Söyletmeye dilimizi
  MAĞDUR iken halimizi
  Soranlara selam olsun

  Durum halimiz ortaya açıla
  4/c ucube durum biçile
  Bir anlık halimiz anlayana
  Duyanlara selam olsun

  Hükümran alır emeğimizi
  Kurur damarda kanımız
  Biçilen kefenimizi
  Saranlara selam olsun

  haber verile kastımıza
  Gider olduk dostumuza
  Hak hukuk üzere
  Duranlara selam olsun

  Dünyaya gelenler gider
  Herkes gelmez yola gider
  Bizim halimizden haber
  Soranlara selam olsun

  Miskin TEKEL ci söyler sözünü
  Yaş doldurmuş iki gözlerini
  Bizi bilmeyen ne bilsin
  Bilenlere selam olsun SELAM OLSUN
  Bütün emeçi kardeşlerimize selem olsun

 • Musa Kılıç

  Güvencesiz çalışmanın , taşeronluğun , 4-C türü insanlık onurunu kırıcı çalışmaların temel nedeni sizin gibi emek düşmanı , emek içinde örgütlü ve de ne acıdır ki yetkili sendika olan sarı sendikalarsınız. Şu an için tabana oynayarak iyiyi oynama rolü sadece bir takiyye , payandası , arka bahçesi olduğunuz iktidardan ile farklı düşünmüyorsunuz , tamamıyla onun politikalarını işyerlerimizde uyguluyor , tayin ve terfi , ve de adamlarınıza yer bulmak dışında bir uğraşınız yok.
  Sevgili 4-C liler şu an böyle konuştuğuna bakmayın bu tür güvencesiz , onur kırıcı çalışmanın sebebi , bunlandır , bunlar emek düşmanıdır . Göreceksiniz sonuçda hiç bir iyiliştirme , hak elde etmeyeceklerdir. Umarım ben yanılırım…

 • ahmet dedebek

  ALLAH AŞKINA MUHAMMED S.A.V AŞKINA DİN İMAN AŞKINA BİZ TEKEL İŞÇİLERİ,NİN SUÇUNU AÇIKLASIN BİRİ YADA BİZE GASP EDİLEN HAKKIMIZI VERSİN GASPÇILIK İYİ DEYİL VEBALİMİZİ ÇEKENLERİN HALİ AHİRETTE HİÇ İYİ OLMAYACAK KUL HAKKI ÇOK ÖNEMLİ BİZİM SUÇUMUZ NE İDİ SEN KURTAR BİZİ YARABBİM SENDEN BAŞKA SIĞINACAK DALIMIZ KALMADI SANA SIĞINIYORUZ YA RABBİM SEN NEYE OL DEDİYSEN HEMEN OLUR RIZKIMIZIDA HELALİNDEN BOL VE BEREKETLİ VER ALLAHIM AMİN

 • ahmet dedebek

  EY AKP SİZİN BİZ TEKEL İŞÇİLERİNE BESLEDİĞİNİZ KİN NEYE YETMİYORMU ARTIK ÇEKTİ,RDKLERİNİZ BİZE ACIMIYOR İSENİZ BARİ ÇOCUKLARIMIZA ACIYIN VALLAHİDE YETER BİLLAHİDE YETER BU GADDARLIK NEREYE KADAR BİZ TEKELDE İKEN VEFAT ETMİŞ ANA BABAMIZIN HAYRINA BİRAZ YARDIMCI OLUYTORDUK GARİP YOKSUL İNSANLARA AMA ŞİMDİ YARDIM EDECEK İNSANLARI ARIYOR GÖZLERİMİZ EY AKP YETER VALLAHİDE YETER BİLLAHİDE YETER ARTIK DAYANACAK GÜÇ KALMADI ALLAH CC HU DAN KORKUN HERKESDEN BUYUK ALLAH VARDIR

 • aktas

  Sadece tekelcilermii biz tedaşçılar da perişanız perişan. Hiç bir vasıfı olmayan belediye personellerini bile kadrolu ve özlük hakları korunarak başka kurumlara aktardılar.Karşımda 4 kişi var belediyeden gelen hiç bir eğitim vs. meslekleri yok çalışmaya da yüzleri hiç yok bu adamlar ortalama 2000 tl maaş+ 4 ikramiye alsın ben ise 4 ünün yapması gereken işleri ve kendi vazifelerimi eksiksiz yapıyım , eğitim düzeyim ile mesleğim ve yaptığım iş ile onların 4 ünden daha işe yarar oluyum ama maaşa gelince en az alanın yarısından bile daha az.Allahtan reva mıı bu yapılan. Yetimin hakkını savunuyorsanız onlara ayrı bizlere ayrı muamele yapmak hangi aklın eseri. Bizden 3-4 yıl önce telekomda özelleşti ama Telekom personelleri giydirilmiş özlük hakları ile başka kurumlara geçiş yaptılar. Onlar TC vatandaşı da bizler Suriye vatandaşımıyız?????Tedaşçı ve Tekelcilerin hakkı her yerde gasp edilmiştir .Bizim bu maduriyetimiz açıkça ortada dururken başka şeylerri gündemlerine tutan bizleri de sadece formaliteden araya katan gündemlerinde en arka planda tutan sendikacılar EN BÜYÜK SORUMLULUK VE VEBAL SİZDE OLDUĞU İÇİN hakkımı sizlere helal etmiyorum.Sedidikadan da istifa ediyorum bu ne bee Özelleştirme sürecinde bizi Zaten sendikacılar sattı bu hale getirdiler. Şimdide parmaklarında oynatmaya başladıklarını sanıyorlar ama cok yazık…..

 • mustafa altın

  sayın demek dogrumudur bilmem ama birde konuşuyorsunuz utanmadan ne hakkı elde etitiniz umarım hava işte oldugu gibi tüm kurumlardaki sendikal hakları kaldırsınlarda başımızdaki kanla beslenen sendikacılıga bir son verilsin sayın başbakakın bilgisine