Ahmet Gündoğdu’dan 4/C Değerlendirmesi

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü TRT Haber kanalında canlı yayınlanan Özel Gündem programına konuk oldu ve programda 4/C çalışanlarının sorunlarına değindi.

Ahmet Gündoğdu şunları söyledi:

Umutluyum istediklerimiz afaki değil, herbir isteği onlarca gerekçeye dayandırarak masaya taşıdık. İşte 4/C’lilere yıl 365 gün çalışma süresi 12 ay olsun dedik. 12 ay olsun demek bile onun içerisinde nasıl bir garabet varki siz 12 ay istiyorsunuz sorusunu gündeme getiriyor. Benim 4/C’lilerim 11 ay çalışıyor, evine 1 ay hiç ekmek götüremiyor 11 ay götürdüğü ekmekte çok küçük. Efendim siz şurdan geldiniz, burdan geldiniz bunun bir anlamı yok. Ben bugün ne iş yapıyorum özelleştirmeymiş şuymuş buymuş bunun sorumlusu da bu kardeşlerimiz değil. O zaman bu ekmeğin büyütülmesi, çalışma süresinin 12 aya çıkarılması, eş yardımı, çocuk yardımı, damga vergisinin onlardan sözleşme damga vergisinin alınmaması, kadro verilmesi, kadro verilmesi diyoruz zaten bir paketimiz vardı, paketin yüzde 5’lik 6’lık kesimi duruyor. 196 bin arkadaşımızın kadroya geçişine öncülük yaptık. TRT’de 800, Gençlik Spor’da 350, Belediye ve İl Özel İdarelerinde 17 bin arkadaşımız yeni müjdeyi bekliyor şu anda yoğun bir şekilde dedi.

Program sunucusunun araya girerek varmı bir gelişme hemen konusu gelmişken sorayım bir çok insanda bekliyordur sorusuna Ahmet GÜNDOĞDU:

Hayır diyen yok, olmamalıdır diyen yok. Olmalıdır’ın nasıl olması yönünde çalışıyoruz. Ben sayın Faruk Çelik’ede buradan teşekkür ediyorum. Bir kişi bile mağdur varsa bunu üzerinde durmaya değer diyor, dün toplu sözleşme masasına taşıdığım konulardan birisi de 4/C idi. Hem televizyonlarda yaptığı çıkış, açıklama için teşekkür ettim, hemde bu açıklamanın içini doldurma mecburiyetini masada dile getirdim. Bunlar haricinde Çaykur gibi belli yerlerde yaptığı iş memuriyet, kendiside memur mühendis ama yaptığı işçi statüsünde, bunlardan da bu arkadaşları kurtarmak lazım yani bu ülke bizim çalışanlar bizim, siz çalışana memuriyet yaptırıyorsunuz ama ona sen işçisin diyorsunuz, kadro vermiyorsunuz, bütün bunları gidermek gerekiyor bu sene bu bir ilk şeklinde konuştu. (4cmagdurlari Blog)

You may also like...