Ağbaba, işçileri ziyaret etti

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya İl Özel İdaresi’nden gönderilmek istenen 243 işçiyi işyerinde ziyaret etti. Burada işçileri dinleyen Ağbaba, özelleştirme furyasına Özel idarelerin de dahil edileceğini söyledi.

Özel İdarelerde bir tasfiye olduğunu ve işçilerin buralardan gönderilerek hizmetin taşeron firmalara verileceğini söyleyen Ağbaba, “Eğer birlik olursak çözemeyeceğiz bir sorun yok. Özel İdare işçileri yaz-kış demeden çalıştı. Malatya’nın tüm köylerini, yollarını, su sorunlarını en iyi bilen sizlersiniz. Bu kadar emeğin karşılığı bu olmamalı” dedi.

Sorunun Meclis gündemine taşındığını söyleyen Ağbaba, “Malatya’da daha önce de birçok kurum özelleştirildi. Ama artık Malatya’nın kurumlarına sahip çıkması lazım. Malatya İl Özel İdaresi darmadağın ediliyor. Hizmet gitmediği zaman, ‘İşçimiz yok’ deniliyor. Şimdi ise işçiler gönderiliyor. Bu kurum taşeronlaştırılmak isteniyor. Buna karşı her türlü mücadeleyi vereceğiz. Her zaman sizin sorunlarınızı dile getireceğiz. Meclis gündemine kadar sorunlarınızı taşıdık. Bu konuyu burada bırakmayacağız. Her zaman yanınız da olacağız.” Dedi.

Yol-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı İhsan Kalı da, işçilerin akıbetlerini bilmediklerini söyleyerek, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün de kendilerini kabul etmediğini belirtti. Kalı, Veli Ağbaba’ya sorunlarını meclis gündeminde dile getirdiği için teşekkür etti.

İl Özel İdaresi’nden 243 işçi Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne gönderilmişti. Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü ise işçi ihtiyacı olmadığı için işçileri kabul etmemişti. İşçiler İl Özel İdare’de günlük imzalarını atarak tüm gün bekliyor. (Güneş TV)

You may also like...