77 maddenin önceliği 4/C

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, toplu sözleşme görüşmelerinde masaya 77 maddeyle oturacaklarını, 4/C’li kamu çalışanlarının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Büro Memur-Sen Genel Merkezi, Ankara şubeleri ve basın mensuplarına yönelik iftar programı düzenledi.

Yazgan, burada yaptığı konuşmada, 2010’da 17 bin 777 olan üye sayılarının bu yıl 48 bini aştığını söyledi. Sendika olarak tarihlerinde ilk kez büro, bankacılık ve sigortacılık hizmet kolunda yetkili sendika olarak Hükümetle toplu sözleşme masasına oturacaklarını ifade eden Yazgan, kazanımlarla masadan kalkmak istediklerini bildirdi.

Ar-Ge komisyonlarının oluşturduğu 77 maddeyle görüşmelere katılacaklarının kaydeden Yazgan, “İnşallah bu maddelerden kazanımlar bekliyoruz. 4/C’li kamu çalışanları öncelikli taleplerimiz arasında. 4/C’liler için masada önemli kazanımlara imza atacağız. Sendikaya üye olma haklarını Büro Memur-Sen elde etti. Kadro alma mücadelesini de sendikamız kazanacak” ifadelerini kullandı.

Yazgan, görüşmelerde ek ödemelerin, ikramiyelerin, fazla mesai ücretlerinin yeniden ödenmesi konusunu da gündeme getireceklerini vurguladı. (Dünya Bülteni)

You may also like...