4C’ye kadro tek çıkıştır

4. dönem toplu sözleşeme görüşmelerinin sürdüğü şu günlerde Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 4C’ye kadro tek çıkıştır,4 B tarih olmalıdır.,dedi. Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4 B, 4 C gibi garabet uygulamalar başta olmak üzere, memur ve emeklilerimize uygulanan zam politikası bir mutabakatla değişmesi gerektiğini belirtti.

4C’ye kadro tek çıkıştır,4 B tarih olmalıdır. Bu uygulamalar ne eşitlik ilkesi ne de insan hakları ile bağdaşmamaktadır. Başkası çıkmaz yoldur.

Memur sendikal anlayışı değiştirmelidir. İşe sendika kanunundan başlamalı ve bir çok şeyi değiştirmeliyiz, yoksa umutlar başka bahara kalır

Sonuçları sadece sendika ya da sendikalar açısından başarı ya da başarısızlık olarak göremeyiz. Netice de bu yetki çoğunluğun tercihi.

Bir çok sendika büyük üye kayıpları yaşarken, bir sendikanın akıl almaz bir şekilde büyümesi insanların demokratik tercihidir,saygı duyarız.

Saygı duyarız ancak sonuçlardan da, sendikacılığın geldiği yerden de bu büyük çoğunluğun sorumlu olduğunu bilmek ve söylemek zorundayız.

Daha sağlıklı bir kamu düzeni, taleplerimize hak ettiğimiz cevapları bulabilmek ancak hep birlikte doğruyu sırtlamakla mümkün olacaktır.

Türkiye Kamu Sen her şart altında tüm memurlar ve ülkemizin ali menfaatlerinin destekçisi olmuştur.Bu anlayış kesintisiz devam edecektir.

Kamuda 4 A dışındaki tüm istihdam türleri söylendiğinin aksine hem verimliliği azaltmakta hem de hukuki ve insani sorunlar doğurmaktadır.

4 B, 4 C gibi garabet uygulamalar başta olmak üzere, memur ve emeklilerimize uygulanan zam politikası bir mutabakatla mutlaka değişmelidir.

Yarın açıklanacak olan Toplu Sözleşmede sonuç ne olursa olsun, bu problemleri bugün ya da yarın çözmek zorundayız. Kulak tıkayarak olmaz.

21 Ağustos’ta, yarın son bulacak Toplu Sözleşmenin tüm sonuçları ile hayırlı olmasını diliyorum. Umarım, tüm memurlar umduklarına nail olur.

You may also like...