4/C’ye kadro konusu yargıya taşınıyor

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, toplu sözleşmede alınan bazı kararların hayata geçmemesi üzerine Türkiye Kamu-Sen’in hukuki girişimlere başladığını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin gelişmeleri duyuran Genel Başkan Koncuk, “Bu ahlaki ve vicdani sorumluluğu,...

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, toplu sözleşmede alınan bazı kararların hayata geçmemesi üzerine Türkiye Kamu-Sen’in hukuki girişimlere başladığını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin gelişmeleri duyuran Genel Başkan Koncuk, “Bu ahlaki ve vicdani sorumluluğu, TİS metnine imza attığı halde yerine getirmeyenlerin takdiri kamu oyunundur. Aldatılmak nereye kadar?” diye sordu.

Genel Başkan Koncuk açıklamasında; “Toplu sözleşmede alınan 4-C’ye kadro, üniversiteli işçilere memur kadrosu KİT’lerde maaş gruplarının üçe düşürülmesi vb. kararlar hayata geçmemiştir.

Bunlarla ilgili Türkiye Kamu Sen’in hukuki girişimlerde bulunacağını duyurmuştum. Şuan hukuk bölümümüz dava için konuyu araştırmaktadır.

Bu araştırma sonucuna göre, önce kararların uygulanması talebiyle yeni bir başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru hazırlığımız bitmiştir.

Yaptığımız başvuruya hemen cevap gelmesi halinde bir hafta içinde dava açacağız.60 gün cevap gelmemesi başvurunun reddi anlamına gelecektir.

Dolayısıyla dava açma süresi cevabın gelmesine bağlı olacaktır. Bu süre her halûkarda 60 gün + 1 haftayı geçmeyecektir.

Açılacak bu davayı kazanıp, kazanamamaktan çok, açacağımız dava ahlaki ve vicdani bir sorumluluğu yerine getirmek olarak görülmelidir.

Bu ahlaki ve vicdani sorumluluğu, TİS metnine imza attığı halde yerine getirmeyenlerin takdiri kamu oyunundur. Aldatılmak nereye kadar?” dedi. (Kamu-Sen)

You may also like...