4C’ye bile razıyız..!

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı önceki gün Yaygın Eğitimi Usta Öğreticiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Dernek Başkanı Pempe Akgül, “Kimsenin kabullenmediği 4C’ye bile razıyız” dedi.

6 AY ÇALIŞIP 6 AY BOŞTA GEZİYORUZ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı önceki gün Yaygın Eğitimi Usta Öğreticiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Kıratlı’nın ziyaretinden memnun kaldıklarını söyleyen Yaygın Eğitimi Usta Öğreticiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Penpe Akgül, “İş imkanlarımız sınırlı. 6 ay çalışıp 6 ay boşta geziyoruz.

Çalıştığımız 6 aylık süreçte sigortamız yatıyor ama geriye kalan 6 ayda ise sigortamız yatmıyor. Emekli olma şansımız yok. Kimsenin beğenmediği 4C ye bile razıyız” diye konuştu.

SORUNLARINIZLA İLGİLENECEĞİZ

Yaygın Eğitimi Usta Öğreticiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Akgül ve üyelerin sıkıntılarını dinleyen Kıratlı, “Bu sorunları kısa bir zamanda çözmek mümkün değil.

Uzun uzun konuşmamız gerekiyor. Siz bütün sıkıntılarınızı bana rapor olarak gönderin. Bu raporu bizzat kendi elimle Başbakanımıza vereceğim. Valimizle konuşalım. Halk Eğitim Müdürümüzle de konuşalım ve bu sorunu çözelim.” dedi. Kıratlı ayrıca, derneğin daha iyi bir yere ihtiyacı olduğunu ve bu yeri de kendisinin temin edeceğini söyledi.

You may also like...

 • 4/C Lİ

  4/C ye BİLE RAZISINIZ ANCAK ŞUNU UNUTMAYIN Kİ 4/C LİLER UZAYDAN GELMEDİ.HEPSİ ÖĞRETMEN HEMŞİRE GİBİ DEVLETİN KADROLU PERSONELİ İDİ.VE O KADROLARA HAVADAN GELMEDİ. ELİNDEN HAKLARI ALINAN KİMSELERDİR 4/C LİLER.

 • MEHMET

  Damdan oüşenin halini damdan düşen bilir.4/cyi 4/c bilir.

 • abdulhey

  4/C li personellerin uğradıkları haksızlıkları sümen altı etmek için yapılmış bir açıklamadır,hiç bir samimiyet görmüyorum,bu şekil yaparak kötüye razı olun sizin yerinizde olmak isteyen kişi çok denmek isteniyor belli ki.Kurumlar özelleşmeden önce insanlar kpss sınavına girerek o kurumlara gittiler hepsi işini bilen personellerdir.

 • efsus_75

  arkadaşlar akp komple nemrud muaviye yezidin torunlarıdır müslümanlık bunların hırsızlık kılıfı 4/c yi çıkaranın savunanın anası karaköye düşsün

 • mehmet eren

  bu açıklama 4/c ye yapılmış bir darbe açıklamasıdır.bu açıklama köleliği meşrulaştırma açıklamasıdır.açıklayana bakmak lazım.niyete bakmak lazım.yok bakın sizden kötü neleri var mı demek isteniyor.bakın yetkililer madem 10.000 dolar kişi başı gelirse insanlar yaşam kalitesinden niye memnun değiller ee soruyorum.bu tür haberlerle elinize ne geçecek anlamış değilim.madem vekillerde 4/c olsunlar razımısınız ee.ayıp AYIP sizi Allah’a havale ediyorum.sayın milletvekilleri cehennem varrrrrrrrrrr.bunu iyi bilin.

 • kadir

  arkadaşlar bu akp lileride 4/c ye alak utanmıyolarda Allahtan korkmazlar kuldan utanmazlar,kulla kulluk edene lanet olsun,bu ülkede 700,800,de çalışacak başbakan,bakan milletvekilide çok ,

 • kadir

  akp,biad kültürü işler milletvekiline bak4/c çıkaranın savunanın anası karaköye düşsün

 • ERHAN

  Tabi razısınız bu zamana kadar usta öğretici denen bişey mi vardı ona hem 4/C lilerin içinde elinden kadrosu alınan işçiler de mevcut sadece kuran kursu hocası dikişçi nakışçı yok…

 • ERHAN

  Bunların alayı AKP li.Bunların bizim ne çektiğimizden ve 4/Cnin ne olduğundan haberleri bile yok.Böyle konuşarak bizim elimizden alınan kadromuzu ikramiyemizi ve sosyal haklarımızı unutturarak sanki 4/C ye geçirilmekle hükümetin bize yeni bir hak vermiş gibi kamuoyuna yansıtmaya çalışıyolar.Ben de diyom ki inşallah allah tan duam bizi (4/C li çalışanları)hor görenler de 4/C ye mahkum olurlar da görürler o zaman dünyanın kaç bucak olduğunu.Neymiş efendim 4/Cye bile razıymışlar hıh…

 • CESUR YORUMCU

  Ey akp sizlerin firavundan ne farkınız var, firavun en azından tanrı benim diyordu,ama sizler ALLAH ve İSLAM diyorsunuz ama halkın cebinden çalıyorsunuz,aynı büroda aynı sorumluluklar veriyorsunuz,aynı cezalara muhatapsınız ama aynı parayı alamazsınız NEDEN bunun islamda yeri varmıdır müslümanlıkta kendi ve bakanlarının çocuklarını zengin etmek varmı? NİCE AKP SİZ YILLAR.

 • talip kur

  4-c de çalışanların hakkları elinden alınmışır devletin verdiği hakkı hükümet almıştır.

 • recem

  BİZLERIN BAŞİNA GELEN BUNLARIN ÇOCUKLARIN BAŞİNA GELSIN TAMAM

 • mustafa dolmaz

  sayın başkan ben bir 4 c liyim.1049 tl maaş alıyorum.2 yıllık üniversite mezunuyum.benimle aynı işi yapan ilkokul mezunu 1600 tl alıyor.bu sana göre normalmi.ikincisi ülkenin işşiz ordusu olması bizim suçumuzmu bunu hükümete ileterek iş isteyin.biz bu işe sınavla girdik.daha önce kadrolu işçiçidik bize bu işi devlet verdi.atamamız yok tayin yok görevde yükselme yok.milli eğitimin şef masalarında uyduruk diplomalarla yüzlerce kişi oturuyor.sence bu normalmi benim kardeşim biz 4 c ye razıyız demekle olmuyor.saygılarımla