4C’lilerle ilgili herhangi bir çalışma yok

Türkiye Gazetesinden Nuh ALBAYRAK’ın köşe yazısında 4/C’liler için bir çalışma olmadığını duyurdu.

İşte, yazarın 10 Haziran 2011 tarihli yazısından konuyla ilgili bölüm:

SÖZLEŞMELİLER İÇİN SON NOKTA

Sözleşmeli kardeşlerimiz sağ olsunlar bütün programlarımızda bizi yalnız bırakmadı. Biz de onların feryadını, etkili-etkisiz demeden görüştüğümüz her yetkiliye iletmeye çalıştık. Dünkü konuğumuz ise Devlet Personel Başkanlığı’nı uhdesinde bulundurması sebebiyle Başbakan’dan sonra konunun en yetkili kişisiydi. Meseleyi bütün çıplaklığıyla kendisine ilettik ve son durumu sorduk. Kendisi de konuya gösterdiği hassasiyetin bir emaresi olarak reklam arasında Devlet Personel Başkanı sayın M. Tekin Arslan ile görüştü ve nihai durumu açıkladı:

Belediyelerde ve diğer bazı kamu kurumlarında çalışan sözleşmeliler, yapılmakta olan bir düzenleme ile 4B kapsamına alınarak kadrolu olacak. Çok farklı bir statüye tabi olan 4C’lilerle ilgili herhangi bir çalışma yok.

Özelleştirme.Net Notu
Türkiye’de her türlü iş kavram kargaşası üzerinden yürütülüyor. Ne konunun muhatapları doğru dürüst bir şey biliyor, ne de uzman gazeteci dediklerimiz konuyu araştırıp soru sorabiliyor. Hatta yanlış verilen cevapları dahi anlayamıyorlar. Bu bilgiyi kayda değer bir bilgi olduğu için yayınlıyoruz. Ancak konu hakkında son nokta diyebileceğimiz bir bilgi değil. Çünkü sayın Nuh ALBAYRAK, “yapılmakta olan bir düzenleme ile 4B kapsamına alınarak kadrolu olacak” demek suretiyle olaydan ne kadar uzak olduğunu ifade ediyor. Aynı şekilde ülkede, 4/C’liler için, 11 ay 25 gün çalışıyor diyen bakanlar varken şu şöyledir demek için müneccim olmak gerekir.

Sonuç itibariyle, tam 9 yıldır 4/C ve 4/C’lilerin bayraktarlığını yürüten Özelleştirme.Net olarak; ne müjde haberlerine inanıp gevşemenizi, ne de çalışma yok haberlerine üzülüp ümitsizliğe düşmenizi istemiyoruz. Şu bir gerçek tir ki ülkede işler sayın başbakanın talimatlarıyla yürütülüyor. O yüzden ister bürokrat olsun ister bakan kimsenin, 4/C konusunda yaptığı açıklamasına itibar etmeyin. Mücadelemiz hızla devam etmektedir, önümüzdeki günlerde yapacağımız çeşitli etkinliklerle hak arama mücadelemiz devam edecektir. Sizden istirhamım her zaman olduğu baskıya taleplere devam. Efendim ben mektup gönderdim demeyin. Bir kez daha gönderin, bir kez daha arayın AKİM’i, BİMER’,i bir kez daha e-posta gönderin gazete ve televizyonlara.

Bir gün gelecek; hem sözleşmeyi kabul edip işe giriyorlar hem de kadro istiyorlar dediği halde bir gecede ikiyüz bin 4/B’liyi kadroya alan başbakan 4/C’lileri de kadroya alacak. Bunun için ya bizi anlaması lazım ya da yeter artık verelim de kurtulalım diye düşünmesi lazım. O yüzden diyoruz ki durmak yok yola devam, mücadeleye devam.

You may also like...