4/c’lilerin Kadroya Geçirilmesi Elzemdir

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, 4/C’lilerin kadroya geçirilmelerini istediklerini belirterek, 4C’li çalışanlara müjde verdi.

4/C li personele toplu sözleşmede kadro için bastıracaklarını aktaran SOFUOĞLU; yapılacak olan toplu sözleşmeye 4 anahtarla gideceklerini ve bu anahtarların hepsini almak için mücadele edeceklerini söyledi SOFUOĞLU, 4 C′li arkadaşların çalışma süresinin eskiden 10 ay olduğunu hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başbakan’a çıktık, çalışma sürelerini 11 aya çıkardık, o ziyarette maaşlara 114 TL zam aldık, ücretli izin hakkını 1 haftadan 25 güne çıkardık. O ortamı biraz daha gerginlikten uzaklaştırabilseydik birçok şey daha alınabilirdi. Şimdi ise Yargıtayın verdiği bize üye olabilirler kararı ile gelin arkadaşlar beraber haklarımızı arayalım dedik. Bu yıl ilk toplu sözleşmeye 4/C’liler ile başlayacağız. İnşallah memnun edecek bir sonuçla ayrılacağız. Elimizde 4 anahtar var: kadro, maaşlara zam, aile yardımı veçalışma süresinin 12 aya çıkarılması.

4/C’li personelin kadroya geçirilmesinin bir zorunluluk arz ettiği kanaatindeyiz.
Sendikamız, TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA 4/C’li personelin kadroya geçirilmesine yönelik sonuç alınmasına ve bu kapsamdaki tüm personelin mağduriyetinin giderilmesi yönündeki talebinde ısrarcı olacak ve bu durumda olanların kadroya geçirilmeleri gerçekleşinceye kadar mücadelesine devam edecektir’ dedi.

You may also like...